منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۸
شناسه خبر: 237552
گروه :خبر
13940813000398_PhotoA

شرکت عربستانی «عرب‌ست» با فشار به دولت لبنان به منظور بستن شبکه خبری «المیادین»، روند بستن همه رسانه‌های آزاد و منتقد را ادامه می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مقامات ریاض که پیش از این با فشار بر شرکت‌های ماهوار‌ه‌ای «عرب‌ ست» و «نایل ست» پخش شبکه ایرانی «العالم» از آنها را متوقف کرده بودند، به منظور متوقف ساختن فعالیت شبکه خبری «المیادین» روند فشار آوردن به مقامات لبنان را آغاز کردند.

شرکت ماهواره‌ای عرب ست به منظور متوقف ساختن فعالیت شبکه خبری المیادین در لبنان، مقامات بیروت را به فسخ قرار داد دوجانبه و انتقال ایستگاه پخش این شرکت از منطقه «جوره البلوط» به اردن تهدید کرد.

بر اساس این گزارش، شرکت ماهواره‌ای عرب ست تا کنون چند نامه به وزارت مخابرات لبنان ارسال کرد و اتخاذ تدابیر مناسب برای مجازات شبکه المیادین به خاطر انتقاد از کشورهای عربی را خواستار شده است.

ناظران سیاسی معتقدند که فشار شرکت عرب ست به خاطر رویکرد روشنگرانه المیادین در رسوا سازی سیاست‌های ریاض صورت می‌گیرد.

یک مقام مسئول در شبکه المیادین نیز با بیان اینکه شرکت ماهواره‌ای عرب ست اخیرا پیامی هشدار آمیز به این شبکه خبری ارسال کرد، افزود: این پیام در پی پخش تحلیل یک کارشناس ایرانی درباره فاجعه منا بود. پیام مذکور محتوای برنامه را بر خلاف شروط قرارداد بین شبکه المیادین و شرکت عرب ست می‌داند.

شبکه خبری در تاریخ 11 ژانویه 2012 یعنی یک سال پس از آغاز انقلاب‌های عربی، فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است