منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۶
شناسه خبر: 229598
گروه :خبر
13930121000061_PhotoA

یکی از مراجع تقلید با اشاره به اینکه امروز فساد در جامعه بیش از هر زمان دیگری است، گفت: ماهواره‌ها یکی از عوامل فساد در جامعه هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله ناصر‌ مکارم‌شیرازی امروز در دیدار با جمعی از فرزندان شهدا و مدیران تشکل‌های شاهد کشور، با عرض تسلیت به مناسبت ایام محرم، اظهار کرد: امروز جامعه نیاز به احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر دارد.

وی افزود: فریضه امر به معروف و نهی از منکر ممکن است در جامعه اثرگذار باشد که خانواده شهدا بیش از سایر افراد جامعه می‌توانند در احیای این فریضه الهی مفید و اثرگذار باشند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه خانواده شهدا را باید مورد تکریم و احترام داشت، گفت: فرزندان شهدا باید با الگوگیری از مسیری که پدران و مادرانشان رفته‌اند، فرهنگ شهادت را در جامعه زنده نگه دارند که این امر یکی از ظرفیت‌هایی است که فرزندان شهدا در اختیار دارند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تصریح کرد: اتحاد سبب نفوذ نکردن وسوسه‌های شیطانی به روح و جسم انسان‌ها می‌شود، از همین رو خانواده شهدا باید با یکدیگر متحد و هم‌‌فکر باشند.

وی با اشاره به اینکه امروز فساد در جامعه بیش از هر زمان دیگری است، گفت: ماهواره‌ها یکی از عوامل فساد در جامعه هستند که دشمنان به این وسیله سعی دارند مسلمانان را از افکار اسلامی دور کنند.

استاد حوزه علمیه قم خاطر نشان کرد: امروز دشمنان در تلاش هستند تا اسلام را از بین ببرند، دیگر مانند گذشته تنها به فکر نابودی شیعیان نیستند و هدفشان نابودی شیعیان و اهل سنت است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به اینکه خانواده شهدا باید از ظرفیت‌هایی که در اختیارشان است، برای رساندن پیام شهدا به مردم استفاده کنند، گفت: مراسم بزرگداشت شهدا و خانواده آنها در راستای حفظ و ماندگاری فرهنگ شهادت در جامعه است.

وی بیان کرد: جهاد به عنوان یک قانون در جهان شناخته می‌شود و همه انسان‌ها به شیوه‌های مختلف جهاد می‌کنند.

این مرجع تقلید یادآور شد: خانواده شهدا امروز مانند شهدا وظیفه سنگین و مهمی را در جامعه عهده‌دار هستند، زیرا امروز مردم و به ویژه جوانان در مسیر وسوسه‌های شیطانی قرار دارند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان