منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۱۲
شناسه خبر: 245203
گروه :خبر
IMG_5264

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: فرونشت های دشت میناب نتیجه عدم مدیریت برداشت آب و خارج شدن چرخه تعادل آبهای زیر زمینی است.

به گزارش شبه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  میناب جنوب ،مسعود دالمن، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان در شورای اداری میناب با بیان اینکه  اعلام گزارش سازمان هواشناسی یک پیش بینی احتمالی از وقوع پدیده های طبیعی و قوع خسارات های احتمالی است ، گفت:  آمادگی ارگان ها ،نهادها و دیگر سازمانهایی که به طریقی دخیل در کاهش وقوع حواث طبیعی هستند لازم و امر ی ضروری است.

 

دالمن نقش انسان ها را در وقوع خسارات در همه بحران ها و حوادث اعم از طبیعی وغیر طبیعی را در نتیجه عدم مدیریت و بهره برداری مناسب از طبیعت عنوان کردو افزود: عدم بهره برداری کارشناسی نشده انسان  از طبیعت با عکس العمل مناسب و شدید طبیعت روبرو می شود.

 

وی با بیان اینکه عدم کار کارشناسی از برداشت بی رویه آبهای زیر زمینی  منجر به  وقوع پیوستن  پدیده زیست محیطی در دشت میناب شده است، اظهار کرد: برداشت بی رویه از دشت میناب باعث برهم خوردن چزخه تعادل در حفره های زیر زمینی و فرونشست و از تعادل خارج شدن سطح آبهای ایزومتری در دشت میناب را با یک بحران جدی مواجه کرده است.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان یادآور شد: خسارات برآورد شده از بارندگی های اخیر در  سطح استان یکصدو 72 میلیارد ریال برآورد شده است که سهم میناب از این میزان خسارات 10 میلیارد تومان گزارش شده است.

 

دالمن با اشاره به ایجاد هیئت عالی سرمایه گذاری شهرستان ها تصریح کرد: شناسایی ظرفیت های شهری با قابلیت سرمایه گذاری  با توجه به اعتبارات کم و استفاده از سرمایه های در گردش به ایجاد اشتغال در جامعه کمک خواهد کرد.

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است