منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۱
شناسه خبر: 239373
گروه :خبر

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با رد وجود رانت در فهرست کالاهای ایرانی مشمول تسهیلات کارت‌های اعتباری خرید گفت: امروز و در آغاز طرح عرضه خودرو با وام ۲۵ میلیونی ۵۰۰۰ دستگاه خودرو تا این لحظه به فروش رفت که نود درصد پژو، پراید و تندر ۹۰ بوده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مجتبی خسروتاج در نشست خبری طرح خرید کالای ایرانی که در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها برگزار شد، در خصوص شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی که مشمول این طرح هستند، اظهار داشت: در سایت وزارت صنعت فضایی خوبی ایجاد کردیم تا همه واحدهای تولیدی متقاضی ثبت‌نام کنند. تاکنون 3 هزار و 656 کد کالا ثبت شده و 52 واحد تولیدی، 3 هزار و 200 نمایندگی ثبت‌نام کرده‌اند و همچنین 36 واحد تولیدی از طریق اینترنتی اعلام آمادگی کردند.

وی افزود: این سایت پویاست و مرتب کالاها و شرکت‌های مشمول اضافه می‌شوند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص وجود رانت در گزینش شرکت‌های تولیدی گفت: متأسفانه این خبر نامربوط در برخی رسانه ها منتشر شد، اما مسئله این بود که هر واحد تولیدی برای ثبت‌نام باید کد شناسه و شبنم خود را ثبت می‌کرد اما بسیاری از واحدهای تولیدی چنین آمادگی را نداشتند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در مرحله اول با برخی شرکت‌ها وارد مذاکره شدیم و بنگاه‌های تولیدی که آمادگی لازم برای ثبت شناسه خود را داشتند را به فهرست اضافه کردیم.

وی تأکید کرد: واحدهای تولیدی می‌توانند ثبت‌نام کنند و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

خسروتاج در پاسخ به سؤال خبرنگار مبنی بر اینکه چرا خودروهای چینی هم در قالب این طرح تأمین مالی می‌شوند، گفت: سال گذشته 26 نوع خودرو تولید شد که 18 نوع آن در سایپا و ایران‌خودرو و 8 نوع دیگر در سایر شرکت‌های خودروسازی تولید شده است.

وی ادامه داد: از مجموع این 26 مدل، 957 هزار دستگاه آن در دو شرکت ایران خودرو و سایپا تولید شد که حدود 94.4 درصد خودروهای تولیدی است. بنابراین، شرکتهای خودروسازی کرمان موتور، مدیران خودرو، راین خودرو در مجموع 5.6 درصد تولیدات را دارند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اینکه چرا این خودروهای چینی هم مشمول شدند به این دلیل بود که می‌خواستیم به نیاز مصرف‌کنندگان توجه کنیم و اگر فردی به دنبال خرید این خودروها هم بود امکان تأمین آن وجود داشته باشد.

ادامه دارد…

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور