منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۹
شناسه خبر: 307458
گروه :خبر
718157

در حراج بهاره کریستی لندن سه فرش نفیس و گرانقیمت کرمانی که در دوران صفویه در کرمان بافته شده اند هر کدام به ارزش 64 میلیارد ریال به حجراج گذاشته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ الشرق الاوسط اعلام کرد در یکی از بزرگترین حراجی‌های هنر اسلامی و خاورمیانه «کریستی» سه فرش  نفیس  ایرانی به معرض فروش قرار داده می شود.می‌گذارد.

این سه فرش که کرمانی هستند و  قیمت یکی از آن‌ها بین یک تا یک میلیون و 500 هزار پوند تخمین زده شده، در یکی از بزرگترین حراجی‌های هنرهای اسلامی و خاورمیانه «کریستی» به فروش گذاشته می‌شود.

حراج بهاره «کریستی» لندن و حراجی پاییز این شعبه بزرگترین حراجی‌های جهان در حوزه هنرهای اسلامی و منطقه خاورمیانه هستند. در این حراجی 189 قطعه فرش و گلیم آنتیک در سایزها و طرح‌های مختلف به فروش گذاشته می‌شود. ارزش تخمینی این فرش‌ها از 3000 پوند تا یک میلیون و 500 هزار پوند است.

فرش کرمانی

فرش یک میلیون و 500 هزار پوندی اثر هنری و آنتیکی از قالی‌بافان کرمان است که به همراه دو فرش دیگر از این خطه توجه همه خریداران را به خود جلب کرده است. قیمت فرش ایرانی دوم بین 400 تا 600 هزار پوند و سومی بین 250 تا 350 هزار پوند پیش‌بینی شده است.

گفتنی است این سه فرش ایرانی در دوران صفویان در کرمان بافته شد ه اند و هم اکنون  از مجموعه خصوصی «آلیس دو راس‌چایلد» به «کریستی» عرضه شده‌اند. «راس‌چایلد» از نسل خاندان ثروتمند بانکدار انگلیسی است.

علاوه بر فرش، گلیم و قالیچه‌هایی که در این حراجی شعبه لندن «کریستی» به فروش می‌رسند، دست‌نوشته‌های ایرانی و هندی هم در این حراجی عرضه می‌شوند. فروش مجموعه‌های هنر اسلامی که دربردارنده ظروف، سلاح، تجیزات جنگی، زیورآلات و … نیز از بخش‌های مهم این حراجی «کریستی» خواهد بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است