منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۰
شناسه خبر: 225808
گروه :خبر
IMG-20151001-WA0021

استان هرمزگان که سراسر از فرهنگ غنی و سرشار از هنرمندان دلسوز و پا به کار است این روزها از کم لطفی و بی توجهی مسئولان حوزه فرهنگ رنج می برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، یوسف رنجبر ، کارگردان و هنرمند تئاتر هرمزگان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده با اشاره به اینکه مسولان حوزه فرهنگ دراستان هرمزگان به وعده های خود عمل نمی کنند ، اظهار داشت : مدیرکل ارشاد هرمزگان دو روز پیش در جمع خبرنگاران وعده رفع مشکل مالی گروه ” مرکب ” را داد که متاسفانه این وعده در حد یک حرف باقی ماند و هیچ کمکی به ما نشده است.

 

 

وی افزود : تا به امروز به امید وعده های مدیر ارشاد بودیم اما به آن پی بردیم که این حوزه هیچ اهمیتی برای ما قائل نمی شود.

 

 

این هنرمند با بیان اینکه گاو و گوساله ام برای حمایت مالی از گروه صبح امروز به زیر قیمت واقعی به فروش رساندم تا به وظیفه ملی خودم عمل کنم ، یاد آور شد : گروه مرکب بدون حمایت مسئولین وهمه بازیگران از هزینه خود و فروش دارایشان با هر مشقتی که شده فردا عازم جشنواره ارمنستان می شوند .

 

 

رنجبر با اشاره به راهیابی نمایشنامه مرکب به جشنواره هایفست ارمنستان تصریح کرد : راهیابی نمایشنامه مرکب به هایفست ارمنستان فرصتی است تا هنرمندانمان تمدن اصیل هرمزگان به جهانیان عرضه کنند که پیشرفت و ترقی فرهنگ ایرانی را به همراه دارد.

 

 

وی با بیان اینکه ارشاد هرمزگان در سال گذشته هم نیز به وعده های خود عمل نکرده است ، گفت : نمایش خیابانی با عنوان معرکه ناتمام جهت حضور در جشنواره منطقه ای فسا مهر که در استان فارس بر گزار شد را تولید کردیم که این اثر با هزینه شخصی تهیه و تدوین گردید که قرار شد بعد از برگشتن از جشنواره هزینه های ما رو عودت بدهند اما علارغم اینکه کسب تمامی جوایز برتر آن جشنواره به این کار اختصاص پیدا کرد و افتخاری برای اداره کل ارشاد استان و شهرستان شد اما هزینه ما هرگز تا امروز بر نگردیده است.

 

 

 

این هنرمند هرمزگانی تصریح کرد : همکاری نکردن مسولین مربوطه و قول دادن مکرر مدیرکل ارشاد یک ماه فرصت ما بیهوده به خاطر قول های عمل نشده ایشان از دست رفت .

 

 

 

 

وی ادامه داد : یک ماه هر روز با توجه به بعد مسافت مابین میناب و بندر جهت حل مشکل مالی نمایش و سفرگروه اجرایی نمایش به ارمنستان به دفتر مدیر ارشاد مراجعه می کردم که متاسفانه هیچ نتیجه ایی در بر نداشت ، ای کاش قول امروز و فردا رو نمی داد تا بنده تکلیفم روشن میشد نه اینکه در عمل انجام شده قرار بگیرم و بلیط تهیه کنم ، هماهنگی های لازم رو انجام بدهم و حالا بخشی از مشکل مالی من که توسط ایشان قول داده شده بود درحاله ای از ابهام باقی بماند .

 

 

IMG-20151001-WA0035

 

 

 

 

رنجبر با بیان اینکه کمک های برخی خیرین و مسولین برای اعزام گروه کافی نبوده است ، اظهارکرد : اکثرمسولین این استان از نماینده محترم شهرستان تا معاون استانداری ، مشاور استاندار ، روبط عمومی استانداری ، از پذیرفته شدن کارگروه نمایشی مرکب در این جشنواره بین الملی با خبربودند اما متاسفانه کاری برای حضور ما در این جشنواره انجام نگرفت .

 

 

 

این جوان اهل هنر افزود: جشنواره نهم مهر ماه شروع شده است و کشورهای مختلفی اثار خود را به اجرا در می آورند وما این فرصت نادر را از دست میدهیم چرا که بیش از ۲۵ کشورغربی و آسیایی و آمریکایی و آفریقایی از سراسر جهان در آن حضور داشته وفرصت مناسبی است جهت تبادل فرهنگی و مهندسی معکوس فرهنگی در مقابل تهاجم فرهنگی استکبار اما ما هنوز در ایران به سرمیبریم.

 

 

وی ریشه تئاتر میناب را برگرفته ازهنر تعزیه برشمرد و عنوان کرد :هنرمندان شهرستان میناب کارهای خود را در سالن های مخروبه دنبال می کردند و با وجود تخصیص اعتبار برای ساخت سالن فرهنگی در میناب متاسفانه بودجه آن جای دیگر هزینه شد و محرومیت هنری همچنان پا برجا است .

 

 

 

 

 

IMG-20151001-WA0011

 

 

هنرمند تئاتر هرمزگانی خاطر نشان کرد: میناب با فرهنگ غنی خود با مشکلات زیرساختی در زمینه مدیریت ضربه خورده که این امر به فرهنگ این شهرستان نیز آسیب زده است چنانچه اگر این رویه ادامه داشته باشد شاهد عواقب سنگین اجتماعی خواهیم بود .

 

 

وی در پایان این گفتگو از حمایت ، محبت وعنایت ویژه مدیر شرکت پالایشگاه نفت بندر عباس که در زمینه های مختلف با این گروه همکاری داشته است قدردانی کرد .

 

 

 

گفتنی است ” مدیرکل ارشاد هرمزگان دو روز پیش در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده در خصوص رفع مشکل مالی یوسف رنجبر، کارگردان و هنرمند تئاتر هرمزگانی خبر داد و افزود : با پیگیری هایی که انجام شده تا یک روز آینده مشکل این هنرمند را حل خواهیم کرد اما از آن وعده مدیر کل هرمزگان دو روز می گذرد و خبری از حمایت مدیرکل ارشاد هرمزگان نیست.

 

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است