منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۴۸
شناسه خبر: 250306
گروه :خبر
آب_005

نگهداری دبه های آب معدنی در معرض مستقیم نور خورشید آن هم در گرمای شدید بندرعباس نتیجه ای جز نوشیدن آب با چاشنی سرطان را در پی نخواهد داشت .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، در موقعیت کنونی و کم آبی که مشکلات بی آبی به بحرانی فاجعه آمیز تبدیل شده است و مردم به دلیل ترس از محدودیت آب آشامیدنی توجه شان نسبت به سلامت آب های عرضه شده در بازار کم رنگ شده و بیشتر به نیاز جسمی خود بها می دهند تا مقابله جدی با این موضوع خطرناک . این مسئله مهم در مورد تابش نور آفتاب و شرجی زیاد در هوای بندرعباس چند برابر شده و به طور جدی ساکنین این منطقه گرمسیری را تحت الشعاع قرار داده است .

 

آب

طی تحقیقات انجام شده توسط دانایان علم پزشکی که نتیجه ی آن این است که مواد آشامیدنی مثل آب معدنی که در بسته بندی های مناسب و استاندارد هستند باید در هوای عادی سوپر مارکت ها نگهداری شوند . گذاشتن بطری های آب معدنی در معرض تابش نور آفتاب چه بیرون از مغازه ، چه پشت شیشه و یا حتی گذاشتن درون فریزر باعث تراوش مواد نفتی و ترکیبات شیمیایی که در ساخت بطری ها استفاده شده در آب می شود که خطرناکترین این مواد شامل (بیسفنول ، فتالات ها ، پلی کربنات ها ، پی وی سی و وینیل کلراید) می باشد .

 

آب_002

با آشامیدن این آب آلوده ، در بدن انسان تغییراتی بوجود می آید که آنها بیشتر بر روی غدد چربی و لنفاوی اثرگذارند . خطرناکترین این بیماری ها که بر اثر فعل و انفعالات در بدن بوجود می آید اعم از، سرطان پستان ، سرطان پروستات ، نازایی و ناباروری ، اختلالات هورمونی ، چاقی و … می شود .

موضوع مهم اینکه اگر آب معدنی به دور از تابش نور آفتاب ، گرمای زیاد و سرمای مضاعف نگهداری شود ، طول مدت نگهداری آن به یک سال هم می رسد .

در این زمینه تحقیقات بسیار زیادی توسط اندیشمندان حوزه ی بهداشت و درمان صورت گرفته که پشت پرده این تحقیقات میدانی عظیم به آگاهی عوام کمک بسیار نموده است و تمام آنها به نتیجه مشابه در مورد این معضل دست یافتند که تابش نور خورشید به بطری های آب معدنی موجب بیماری های مزمن بسیاری در انسان خواهد شد .

در ذیل به تعدادی از محققینی که در این راستا تحقیقات جامعی نموده اند اشاره میکنیم .

آقای سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت

حسین رستگار مدیرکل آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو

علی مقیمی دکترای شیمی تجزیه

و معاونت نظارت بر موسسه استاندارد و تحقیقات پزشکی

آب_001

در ضمن برای آگاهی بیشتر : استفاده مجدد از بطری های آب معدنی برای دیگر مایعات از جمله آب های شهری و مایعاتی که مواد اسیدی یا بازی دارند عواقب بدی دارد . مایعاتی از جمله سرکه ، آبغوره ، آب میوه ، آبلیمو ، مایع شربت و غیره که درون بطری های آب معدنی ریخته می شود و برای نگهداری آنها را در یخچال میگذارند ، ترکیب این مواد با دیواره های بطری واکنش هایی می دهد که خطر آفرین است .

همواره به فکر سلامت خود باشید …

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است