منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۲
شناسه خبر: 281000
گروه :خبر
13941122000224_PhotoA

۲۴ ساعت پس از آزادی شهرک «منغ»، فرودگاه نظامی این شهرک در شمال غرب سوریه (حلب) به کنترل نیروهای کُرد در آمد تا عرصه بیش از پیش بر تروریست‌های النصره تنگ شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، منابع و فعالان کرد سوریه می‌گویند که بامداد امروز پنجشنبه، فرودگاه نظامی «منغ» در شمال حلب تحت کنترل نیروهای نظامی کرد در آمد.

بنا بر این گزارش، «نیروهای دموکراتیک سوریه»، «کمیته‌های مردمی کرد» و گروه کردی موسوم به «جیش الثوار» در درگیری‌های شهرک و فرودگاه منغ حضور داشتند.

«ریزان حدو» فعال رسانه‌ای کرد در سوریه می‌گوید نیروهای دموکراتیک و جیش الثوار به شکل کامل بر فرودگا منغ مسلط شدند و هم‌اکنون مشغول پاکسازی محیط فرودگاه از مین‌ها و بقایای مواد منفجره است.

همچنین وبگاه خبری شبکه تلویزیونی «اورینت» وابسته به مخالفان سوریه با تایید این خبر نوشت که نیروهای نظامی حزبی که «هیثم مناع» رئیس شاخه سیاسی آن است، بر فرودگاه منغ مسلط شدند.

این اقدامات کردها پس از موفقیت اخیر عملیات نصر حلب ارتش سوریه و مقاومت در شمال حلب، انجام شد.

چند روز پیش نیز نیروهای کرد روستاهای «مرعناز»، «العلقمیه»، «الخریبه»، و «الزیاره» را در شمال شهرک‌های نبل و الزهراء تصرف کرده بودند.

هم‌اکنون منابع کرد می‌گویند که نیروهای نظامی آنان که پیش از این با تصرف روستای دیرجمال بر بزرگراه اعزاز-حلب مسلط شده بودند، با این پیشروی‌ها کاملا بر بخش غربی بزرگراه مسلط شده‌اند.

اندازه بزرگتر نقشه در اینجا  

اهمیت فرودگاه منغ

این فرودگاه به دلیل وسعتی که دارد، کاملا بر بزرگراه اعزاز حلب مشرف است و از این حیث منطقه‌ای بسیار مهم در این منطقه به شمار می‌رود.

همچنین نزدیکی این منطقه به اعزاز شهر مرزی سوریه در مرز ترکیه اهمیت آن را دوچندان کرده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است