منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۶
شناسه خبر: 367395
گروه :خبر
13940622103227526075284

هنرمندان هرمزگانی در خصوص پیرامون ارائه راه حلی برای ترغیب مردم به کتاب خوانی؛ اظهار کردند:فرهنگ کتابخوانی درهفت سال اول زندگی شخصیت شکل میگیرد چنانچه اگر در کودکی به آن توجه شود باعث تثبیت این عادت درکل زندگی فرد می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ الهام اشرافی جاسکی داستان نویس و بازیگر تئاتر جاسکی در پیرامون ارائه راه حلی  برای ترغیب مردم به کتاب خوانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگی و اجتماعی فرهنگ کده اظهار کرد: فرهنگ کتابخوانی درهفت سال اول زندگی شخصیت شکل میگیرد و عادت و انس به مطالعه وکتابخوانی یکی ازخصلت های پسندیده است که اگر در کودکی به آن توجه شود باعث تثبیت این عادت درکل زندگی فرد می شود.

مطالعه مادر در طول مدت بارداری برجنین تاثیر می گذارد
وی بیان کرد: مطالعه مادر در طول مدت بارداری برجنین تاثیر می گذارد و همچنین ثبت نام کودک درکانون پرورش فکری یکی از راهکارهای کمک کننده است و در نتیجه برای ایجاد این عادت درفرزندان مان مون باید والدین خود کتابخوان باشند.

زیاد اهل مطالعه نیستم/مردم به دنیای مجازی وابسته شده اند

محمد یاسین کاهشی فعال فرهنگی هرمزگانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده درباره ی میزان مطالعه ی شخصی خود، گفت: زیاد اهل مطالعه نیستم امروزه کمتر کسی سراغ کتاب خواندن می رود دنیای مجازی جایگزین فرهنگ کتابخوانی شده است و مردم بیشتر به دنیای مجازی وابسته شده اند.

وی اظهار کرد: تعدادی  اندکی هم هستند که هنوز به خواندن کتاب علاقه دارند و با آن انس می گیرند که از جمله برادر خودم که کتاب های تاریخی و مذهبی از جمله مذهب شناسی و کتاب هایی همچون مختار نامه را مطالعه میکند.

این فعال فرهنگی تصریح کرد: برخی مواقع نا خودآگاه مشکلاتی در زندگی انسان بوجود می آید اگر در این شرایط زمانی بتوانیم کتابی را معرفی کنیم که در زندگی اش مثمر ثمر باشد و بتواند به آن کمک کند و تا حدودی مشکلات زندگی را برطرف کند شاید به این شکل علاقه به مطالعه در فرد ایجاد شود.

فرهنگ کتابخوانی باید از دوران کودکی شکل بگیرد

حانیه اکبری هنرمند صنایع دستی هرمزگانی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی فرهنگ کده در خصوص ریشه شکل گیری علاقه به کتاب خوانی، گفت: کتابخوابی و فرهنگ مطالعه مانند سایر فرهنگ ها ریشه در کودکی دارند، اگه از کودکی با کتابخوانی انس بگیرند در سنین بالاتر هم همان کار را انجام میدهند.
وی بیان کرد: قبل از دوران مدرسه که والدین کتاب میخوانند و بچه ها از شکل و تصویر کتاب های قصه داستان را حفظ می شوند و گاهی اوقات از روی تصاویر و با استفاده از قوه تخیل خودشان داستان جدید میسازندودر واقع از سن هشت سالگی میشود روی نویسنده بودن بچه ها کار کرد.
اکبری در خصوص کمک کتاب خوانی به بازیگری اظهار کرد: صد درصد مطالعه و کتاب خوانی به بازیگری کمک شایانی می کند کاملا رابطه مستقیمی باهم دارند هر چی اطلاعات بیشتر باشد مفاهیم منتقل کننده توسط بازیگر معنادار تر میشود، البته بخش عمده انتقال مفاهیم توسط نویسنده یا فیلمنامه نویس گنجانیده میشود که به بازیگری کمک می کند.
این هنرمند هرمزگانی در ادامه خاطر نشان کرد: در ماه های گذشته مطالعه زیادی نداشتم اما اخیرا بخاطر شغل جدیدم سعی میکنم بیشتر مطالعه داشته باشم که اکثرا انلاین است.

خانواده بیشترین تاثیر را در فرهنگ کتابخوانی دارند

محمد جعفری فعال فرهنگی و هنری مینابی در گفتگو با خبرنگار فرهنگی و اجتماعی فرهنگ کده ؛ ریشه شکل گیری علاقه به فرهنگ کتابخوانی را خانواده دانست و افزود: ریشه شکل گیری علاقه به کتاب خواندن در مرحله ی اول خانواده است، والدین الگوی رفتاری فرزندان هستند و رفتار آنها بی تاثیر بر اعضای خانواده نیست.

وی تصریح کرد:گاهی دیدن و خواندن یک کتاب می‌تواند جرقه‌ای از هیجان به کتاب‌خوانی را در آن‌ها شعله‌ور نماید و بعضی مواقع هم یک معلم مدرسه می‌تواند با توصیفات زیبای خود از داستان‌ها، بذر اشتیاق به مطالعه را در وجود کودکان بکارد.

وی با بیان اینکه خانواده بیشترین تاثیر را در فرهنگ کتابخوانی دارند ؛ افزود: اگر پدر یا مادر خودشان از سن کئدکی فرزندشان به مطالعه علاقه‌مند باشند و همیشه کتابی به دست داشته باشند، بدون شک فرزند آن‌ها نیز به این مسئله توجه بیشتری از خود نشان خواهد داد.

جعفری به راه حل هایی برای ترغیب مردم به کتاب خوانی اظهار کرد: پدر و مادر با صدای بلند کتاب بخوانند البته متناسب با سن کودکان ؛ داستانهای دونباله دار یا به اصطلاح سریالی براشون بخونن البته هیجانی و داستانهای جذاب ؛ خرید کتاب های داستانی و کوچک و با شکل های جذاب ؛ تشویق برای خواندن کتاب و مهمتر از همه که با پیشرفت علم باید این مطالب بومی سازی و با علم روز تلفیق کرد و برنامه مدرن فرهنگی برای آنها باید فراهم کرد و که ترکیبی از سنت دینی ما و ابزارهای نو بکار گرفته شود.

فعال فرهنگی و هنری مینابی با معرفی چند کتاب تاثیرگذار بیان کرد: کتاب‌‌های تاثیر گذار و خوب زیادی خوانده ام، اما برای نمونه کتاب ؛ «رازهای ارتباط با جنس مخالف» ؛ «سین جین های خواستگاری» ؛ «رازهای تسخیر قلب همسر» با نویسندگی حجت الاسلام و المسلمین دکتر مسلم داودی نژاد را می پسندم .

وی درباره ی میزان مطالعه ی شخصی خود، گفت: روزانه یک ساعت مطالعه می کنم با وجود تبلت، کم پیش میاد کسی سراغ کتاب های فیزیکی بیاد پس باید سراغ کتابها و نرم افزار های کتابخوانی و کتب الکترونیکی بریم.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت