منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۸
شناسه خبر: 183432
گروه :خبر
465012-1-200x300

شاعراستان هرمزگان گفت : شعر یک شناسنامه و هویت ملی است و هدفم شناساندن گوشه هایی از فرهنگ هرمزگان و بیان دغدغه ها و دردهایی است که کمتر دیده شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل ار پایگاه اطلاع رسانی خانه فرهنگ و هنر استان هرمزگان ، عبدالحمید انصاری نسب،شاعر استان هرمزگان متولد بیستم اسفند ماه ۱۳۵۵ در بندرعباس در سال های آخر دبیرستان با شعری با موضوع خداوند وارد عرصه  شاعری شد.

گفت : کتاب “تا سید سلیمان “و کتاب “نامم درخت انصاری” و “یک رودخانه شعر” ازجمله آثار عبدالحمید انصاری نسب است که کتاب “تاسید سلیمان ” در قالب سپید و غزل است  که مضامین عاشقانه ،دفاع مقدس ،اجتماعی و…. می باشد .

انصاری نسب گفت : مجموعه شعر «تا سیدسلیمان»سفیری است برای شناساندن نقطه کوچکی از نقشه ایران زمین است،که به هر جایی می تواند برود و در نقش یک رسانه عمل کند.

وی ادامه داد: کتاب “نامم درخت انصاری” در سال ۹۲ منتشر شد که بیش از ۵۰ شعر  در قالب سپید است که مضامین اجتماعی، آیینی و عاشقانه دارد.

انصاری نسب بیان کرد : کتاب  یک رودخانه شعر مجموعه شامل اشعار برخی از دانش آموزان و پیشکسوتان رودخانه است.

این شاعر هرمزگانی با اشاره  به مشکلات  درراه هنری  اظهار کرد :هنرمند باید با روحیه قوی با این ناملایمات مبارزه کند،تا به هدف برسد و به فرهنگ و هنر سرزمین ایران که ریشه و هویت ملی و مذهبی ما است توجه بشود .

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان