منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۳
شناسه خبر: 340515
گروه :خبر
IMG_9684

امام جمعه پارسیان با اشاره به اینکه فرهنگ لازمه بقای جامعه اسلامی است گفت: دشمنان به هر شکلی به دنبال نابودی و گمراهی فرهنگ ایرانی اسلامی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛ حجت الاسلام و المسلمین میرزایی امام جمعه پارسیان در اولین نشست شورای فرهنگ عمومی پارسیان  با اشاره به اهمیت فضای مجازی گفت: فرهنگ درست استفاده از فضای مجازی در کشور ما جا افتاده نیست و به مرز هشدار رسیده، نباید توقع داشت از بالا به ما چیزی ابلاغ کند و خود باید دست بکار شویم. با تشکیل کارگاههای آموزشی برای کارمندان ، دانش آموزان و همه اقشار جامعه ، با مزایا و مضرات این تکنولوژی آشنا کنیم .

 

وی افزود: با توجه به اینکه دشمن به خوبی وارد فضای مجازی شده و در آن نفوذ کرده است لذا باید با تلاش مجدانه از خواب غفلت بیدار شد.

 

 

امام جمعه پارسیان با اشاره به اینکه امروز شبهه افکنی ها در دین از  اینترنت و فضای مجازی  نشات گرفته است، اظهار کرد: تشکیل شورای فضای مجازی از سوی رهبر انقلاب دلیلی بر اهمیت این موضوع است و باید پاسخ شبهه افکنان از طریق فضای مجازی داده شود.

 

میرزایی اظهار کرد: استفاده از فضای مجازی هم فرصت و هم تهدید است با فرهنگ سازی مناسب می توان از آن به عنوان یک فرصت  به منظور اشاعه فرهنگ اسلامی و ایرانی استفاده کرد.

 

امام جمعه پارسیان تصریح کرد: اوقات فراغت دغدغه اصلی جامعه است که باید با هم فکری، همدلی و کار جهادی بتوانیم نوجوانان و جوانان را با برنامه ریزی مناسب از فضای مجازی حداقل در ساعاتی از روز جدا و آنان را تشویق به شرکت در کلاسهای فرهنگی، هنری و قرآنی کنیم.

 

وی با انتقاد از برخی مدیران در فضای مجازی افزود: برخی از مدیران در فضای مجازی به بیان نظرات و سخنانی می پردازند که با فرهنگ اسلامی منافات دارد و باید مراقب باشند که همه اعمال و رفتار آنها در فضای مجازی از طریق پلیس سایبری ثبت وضبط می شود.

 

فرهنگ نجات بخش جامعه از تضادهای فرهنگی و ناهنجاری‌ها

 

در ابتدای این نشست نیز دبیر شورای فرهنگ عمومی پارسیان ضمن تأکید بر نگاه فرهنگی اعضاء به موضوعات اجتماعی شهرستان تأکید کرد: فرهنگ زیر بنای تمامی تحولات یک جامعه به حساب می‌آید لذا توجه ویژه به این موضوع فرهنگ می‌تواند نجات بخش جامعه از تضادهای فرهنگی و ناهنجاری‌ها باشد.

وی افزود: متأسفانه مصوبات جلسه قبلی شورا تا کنون اجرایی نشده است لذا از این به بعد با نگاهی ویژه و حساسیت بیشتر مصوبات مورد توجه قرار خواهند گرفت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارسیان همچنین اظهار کرد: تمام تلاش بر این خواهد بود که نیمه دوم هر ماه یک نشست برگزار و تمامی معضلات فرهنگی شهرستان با حضور اعضاء و کارشناسان مربوطه رصد و تصمیم گیری شود.

اسدی تصریح کرد: فضای مجازی و نوع برخورد با این ظرفیت و پدیده مورد توجه جامعه‌شناسان قرار دارد لذا اعضاء محترم باید راهکاری اجرایی برای این موضوع اعلام کنند تا طی مصوبه‌ای به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی با توجه به تغییر سبک زندگی مردم پس از ارتباط با فضای مجازی خاطر نشان کرد: متأسفانه در بسیاری از خانواده‌ها اعضاء یک خانواده غرق در فضای مجازی شده‌اند به گونه‌ای که طلاق روانی بین خانواده‌ها شکل گرفته و در دراز مدت این می‌تواند به فروپاشی اخلاقی جامعه منجر شود.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است