منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۱
شناسه خبر: 199388
گروه :خبر
13940120000331_PhotoA

سرپرست حوزه هنری با بیان اینکه فرهنگ شفاهی هرمزگان خطر جدی برای استان است،اظهار کرد: باید با مکتوب کردن فرهنگ و هنر استان مانع از تحریف آن شد.

انوشیروان پیشدار،سرپرست حوزه هنری استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی  هرمز با اشاره به وضعیت حوزه چاپ و نشر در استان گفت:نویسندگان پر تلاش هرمزگان که سال ها در حوزه هنر و فرهنگ استان فعالیت می کنند انتظار دارند که مورد حمایت مسئولین قرار گیرد اما به دلیل هزینه های سنگین  نشرکتاب در استان هرمزگان تا کنون حمایت جدی از این قشر جامعه نشده است.

وی با بیان اینکه اعتبارات استان در زمینه فرهنگی اندک است و به نحو شایسته نمی توان از نویسندگان حمایت کرد،افزود:علارغم تلاش های دستگاهها هنوز نتوانسته ایم کمبود اعتبارات استانی را در حوزه فرهنگی رفع کنیم.

پیشدار اظهار کرد:در صورتی که مسئولین عالی کشور اعتبارات استان را در حوزه فرهنگ و هنر افزایش دهند، می توان از نویسندگان بیش از گذشته حمایت کرد.

وی با بیان اینکه نویسندگان استان مورد حمایت قرار نگرفته اند از ادامه فعالیت در این حوزه بازمانده اند ،بیان داشت:بیشترین حوزه فعالیت نویسندگان استان در زمینه های فرهنگی،اجتماعی است که با نشر کتابهای شعر ،رمان و داستان پیرامون مسائل اجتماعی استان و معرفی خلیج فارس نمود پیدا کرده است.

سرپرست حوزه هنری استان با اشاره به اینکه دستگاههای فرهنگی استان وظیفه حمایت از مولفین نویسندگان و اهل قلم دارند،تصریح کرد: در حوزه هنری استان کاری با عنوان دانشنامه فرهنگ و تمدن استان در دست تدویت است که از مسئولین و نویسندگانی که در این حوزه فعالیت دارند حمایت می کند.

وی بیان داشت:این دانشنامه در زمینه های فرهنگ ، هنر،آداب، رسوم و سنن استان و به عنوان مرجع پژوهشی استان می باشد.

پیشدار تاکید کرد:در صورتی که فعالیت هنرمندان منطبق با معیارهای حوزه هنری باشد و مورد تایید هیئت علمی قرار گیرد،حوزه هنری تمام هزینه های چاپ کتاب را  تقبل خواهد کرد.
سرپرست حوزه هنری استان خاطر نشان کرد:فرهنگ استان هرمزگان بیشتر شفاهی می باشد که خطر جدی برای استان است لذا باید با مکتوب کردن فرهنگ و هنر استان مانع از تحریف آن شد.

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است