منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۴
شناسه خبر: 264971
گروه :خبر
_ê_ر_î__ _ز___«_î___î-___د_ç___ê_» (2)

کارگردان هرمزگانی مسئولان بدانند که امر فرهنگ سازی نیازمند حضور هنرمندان است و همچنین ما هنرمندان در جهت ساخت آثار فرهنگی به کمک شما مسئولان نیازمند هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، مهران محمود زاده دهبارزی، کارگردان تئاتر هرمزگان در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده افزود : ازسال 1376 در سن 15 سالگی با هدفی که روزی بازیگر سینما شوم وارد عرصه تئاتر شدم ، افزود : در سال 1376 نمایش «خارودل » به کارگردانی سید علی علوی نقش آفرینی کردم  که این نمایش نخستین جشنواره تئاتر شهرستانی رودان بود.

 

وی اظهار کرد : در سال 1378 بعد از دوسال سابقه  و سه تجربه بازیگری در عرصه هنری تئاتر نخستین اثرم  با عنوان نمایش « پس گل من کو » برای اولین بار کارگردانی کردم که این نمایش روایت زن  مردی بود که فرزندشان را در یک حادثه از دست داده و مادرش نمی خواست بپذیرد که فرزندش مرده است تا زندگی را از نو شروع کند.

IMG-20160106-WA0000

محمود زاده به نمایش هایی که در آن نقش آفرینی کرده است  اشاره کرد و افزود :  نمایش « خرس » به کارگردانی حمید امجد در سال 1379 ؛ نمایش «در مضارتوتون»چخوف سال 1380 ؛ نمایش «مونولوگ»هارولد پینتر در سال 1381؛نمایش «شب و گربه و زیر طلاقی » به کار گردانی محمد چرمشیر در سال 1382؛ نمایش « آرامش از نوع دیگر » به کار گردانی تام استاپارد در سال 1383 ؛ نمایش «شیتال برقص به مرگ من» در سال 1390 ؛ نمایش پر ما با تشت خالی » در سال 1392 ؛ نمایش «آدم آدم است » به کار گردانی برشت در سال 1394 ، نمایش « کی گفت آری ، کی گفت نه » در سال 1394 از جمله نمایش هایی بود که در آن بازیگری و کارگردانی کرده ام .

 

کارگردان نمایش « پس گل من کو »  با بیان اینکه وضعیت هنر تئاتر استان به لحاظ کیفی در تئاتر کشور جایگاه قابل قبولی دارد تصریح کرد : گروه های تئاتری استان شیوه ها و مکتب های مختلف نمایشی اعم از رئالیسم جادویی – اکسپرسیونیستی – سورئالیستی – اپیک – فیزیکال تئاتر – پرفرمنس آرت  و.. را تجربه کرده است که نشان از قدرت استان هرمزگان می باشد.

 

وی  با اشاره به اینکه بیشتر مشکلات یا شوکلات های که با آنها برخورد کردیم از نوع شوکلات هایی بودند که باعث خلاقیت من در این عرصه شده است ، خاطر نشان کرد : دو شوکلات که یکی از آنها کمرنگ بودن فرهنگ و در واقع فرهنگ دیدن آثار هنری از سوی تماشاگران تئاتر که خود این موضوع به لحاظ جامعه شناسی نیاز به ریشه یابی دارد .

 

کارگردان هرمزگانی با بیان اینکه درخواستی از مسئولان ندارم ، تصریح کرد : مسئولان خود از وضعیت تئاتر استان کاملا مطلع هستند و نبود سالن مجهز تئاتر در استان هرمزگان یکی از مشکلات اساسی هنرمندان هرمزگان است .

 

محمود زاده بیان کرد : مسئولان بدانند که امر فرهنگ سازی نیازمند حضور هنرمندان است و همچنین ما هنرمندان در  جهت ساخت آثار فرهنگی به کمک شما مسئولان نیازمند هستیم و  لازم است از حمایت مسئولان تشکر کنم  که مطمئنا اگر حمایت مسئولان نبود آثار هنری به روی صحنه نمی رفت.

انتهای خبر/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند