منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۲
شناسه خبر: 257882
گروه :خبر
139406191700385856060914

فعال فرهنگی هرمزگان گفت : فرهنگ مسئله ای است فراتر از تخیل و واهی نگری ، که اگر در مسیر خود به جریان نیافتد ، لبه تیز آن مسلما تیشه ای بر ریشه بشریت خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ بنیامین زاهدی دهوئی فعال فرهنگی شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده گفت :  فرهنگ‌های خود ساخته که هرکس به زعم خود تلاش بر تحمیل بر افکار دیگران دارد ، نه تنها دورتر از معنای واقعی است ، بلکه خود مسببی بر گریز از فرهنگ مفید در جامعه خواهد شد .

 

 

وی افزود : متأسفانه افراد زیادی برای تحمیل افکار خود ، در پس یا پیش از ایدئولوژی خویش ، نام فرهنگ و مشتقات آن را گذارده و این امر به‌طوری در جامعه رواج پیدا کرده که معنای واقعی یک حقیقت غیر قابل شناسایی شده است .

 

 

زاهدی با بیان اینکه درگیر جنگی نامرئی شده‌ایم ، تصریح کرد : با بی رحمانه ترین روش‌ها برای اثبات اندیشه‌های خود در نبرد با یکدیگریم و به صورتی که از متضادهای مطلق یک اصل مانند فرهنگ برای به کرسی نشاندن این اصول استفاده می کنیم.
این فعال فرهنگی اظهار کرد : در اینجا قصد تعریف مسئله ای به مساوات نظر خویش نداشته ، ولی این نبرد افکار همان اسب تراوایی است که عاقبت قلعه مستحکم جزیره امن مان را نابود خواهد نمود .
وی خاطر نشان کرد : افکار و اندیشه هایی تهی که خود به تنهایی حتی قدرت تشخیص برخی مسائل را ندارند ، در امری که سازنده آینده جامعه مان است ، دست به اظهار نظر می زنند که چه خواسته و چه ناخواسته ، پتکی بر دیواره تاریخ و افکار مردم  هستند.

 

 

زاهدی با بیان اینکه عدم رعایت و توجه به اینکه گفته و کردار ما در آینده چه تاثیری برجای خواهد گذاشت ، بر افکار ناپخته خشت خامی خواهد شد که این بنا را تا ثریا کج خواهد نمود ؛ اظهار کرد :از این رو توجه به کوچکترین عملکرد و رفتار امری ضروری بوده که مبادا آینده ای برای فرزندانمان رقم بزنیم که خود شرمسار از آن باشیم و آینده ای پر از حرف هایی تهی که پوچی آن به مغزها نیز اثر کرده باشد و ما پله هایی هستیم برای بالا رفتن آیندگان ، مبادا که لغزنده شویم و باعث سرشکستگی آیندگان مان گردیم .

 

 

انتهای خبر/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است