منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۴۲
شناسه خبر: 225881
گروه :خبر
IMG_7165

رئیس دادگستری پارسیان بهترین راهکار برای کاهش و پیشگیری جرایم در شهرستان را آگاهی بخشیدن به جامعه دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر ، رئیس دادگستری پارسیان در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم گفت: جامعه باید جرم را بشناسد تا نسبت به پرهیز از آن اقدام کند.

 

 

وی اضافه کرد: دو چیز را باید بدانیم اول جرم شناسی و دوم حقوق جزا، اولی به مقولات شناخت مبانی جرم کمک می‌کند و دومی به موضوعاتی که پس از وقوع جرم بر انسان مترتب می‌شود.

 

 

رئیس دادگستری پارسیان در ادامه خاطر نشان کرد: هر دو موضوعی که عرض شد مربوط به این است که جرم و عواقب ارتکاب آن را بدانیم و از انجام آن پرهیز کنیم.

 

 

کمالی ضمن تأکید بر این موضوع که هدف از این نشست‌ها جمع‌بندی موضوعات برای انتقاد نتیجه آن به جامعه برای دوری از ارتکاب جرم هست گفت: جامعه با پیشرفت تکنولوژی و امکانات الکترونیکی با مبانی جدیدی از اعمال مجرمانه روبرو شده است و گاها در فضای مجازی اعملی مجرمانه انجام می‌شود در حالی که این موضوع جدیدی است و تا پیش از این موضوع جرایم رایانه‌ای یا فضای مجازی وجود نداشت.

 

 

رئیس دادگستری پارسیان در ادامه تصریح کرد: ما باید جامعه را نسبت به جرم‌هایی که ممکن است در فضای مجازی صورت بگیرد و عواقب آن را به جامعه گوشزد کنیم و در این مسیر هم رسانه‌های و هم دستگاه‌های فرهنگی با ابزار فرهنگی و هنری که در اختیار دارند باید نسبت به موضوع جرایمی که در حوزه فضای مجازی صورت می‌گیرد تولیدات ویژه داشته باشند.

 

 

کمالی وضعیت جرم در پارسیان را منفی دانست و اظهار داشت: ما در پارسیان روند رو به رشد جرایم شاهد هستیم اما جرایمی از قبیل مواد مخدر و روانگردان‌ها با درصد بسیار اندکی افزایش نشان می‌دهد.

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است