منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۵
شناسه خبر: 329886
گروه :خبر
hormoz

امام جمعه مشهد مقدس گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری در روزهای اخیر یک فرمایشات جدی، اصولی و قطعی بود، برادران و خواهران برخورد ما با فرمایشات مقام معظم رهبری نباید برخورد با کلام یک رهبر تحت عنوان موعظه و نصیحت باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد مقدس ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: نکته قابل تامل برای ما این است که فرمایشات مقام معظم رهبری در روزهای اخیر یک فرمایشات جدی، اصولی و قطعی بود، برادران و خواهران برخورد ما با فرمایشات مقام معظم رهبری نباید برخورد با کلام یک رهبر تحت عنوان موعظه و نصیحت باشد.

وی گفت: برخورد ما باید با فرمایشات مقام معظم رهبری، برخوردی دوبعدی باشد، بعد نخست شناخت آن چیزی است که مقام معظم رهبری می‌فرمایند و بعد دوم تکلیف و دستور و فرمان است و این هم برای مردم است و هم برای دولت و مجلس. اینها تعیین تکلیف است و تنها یک موعظه نیست.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی بیان کرد: ایشان فرمودند کشور امروز در یک موقعیت خاص و در شرایط ویژه است؛ این یعنی چه؟ موقعیت خاص چیست؟ دشمنی آمریکا یا روابط خارجی و یا مشکلات اقتصادی داخل کشور و یا بیداری اسلامی منطقه و اوضاع خاص آن؟ کدام یک عامل موقعیت خاص است؟

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: روزی که انقلاب ما به پیروزی رسید دست آمریکا از این کشور قطع شد اما این مسئله ما نیست، مسئله ما و آمریکا مسئله حیات آمریکا در حیات استکباری است، امروز این نیست که ما در خط استکبارستیزی با آمریکا مبارزه می‌کنیم چون دشمنی از ناحیه آنها است و حیات آنها بستگی به براندازی ما دارد.

وی تصریح کرد: 37 سال قبل آمریکا کشوری را از دست داد و یک نقطه سوق الجیشی را از دست داد و امروز زندگی و حیاتش به نبود این نظام بستگی دارد، این موقعیت خاصی که مقام معظم رهبری می‌فرمایند این موقعیت است. در این 37 سال تهدیدات آمریکا چهار دوره داشته است.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: دوره اول دوره خشونت بود که با جنگ و ترور و کودتا همراه بود؛ در تمام این تقابلات امام بزرگوار ما به نحوی مسئله را مدیریت کردند که ایران در عرصه نظامی و برخورد خشن به صورت یک قدرت بازدارنده برای آمریکا مطرح شد.

وی افزود: در چند سال قبل در دوران ریاست جمهوری بوش، وقتی وی می‌خواست فرمان حمله نظامی به ایران را صادر کرد افسران نظامی آمریکایی بوش را قانع کردند که حمله نظامی علیه ایران بازدارنده به نفع ما نیست و هزینه سنگینی باید بدهیم که نمی‌ارزد.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه بازدارندگی ما حتی نظامیان آمریکا را از ما ترسانده است گفت: دوره دوم تهدید آمریکا، منزوی سازی سیاسی ما بود که این دوره، دوره دولت سازندگی و اصلاحات بود و در این دوره آمریکا تلاش داشت از سویی انقلاب ما را مهار کند و ارزش‌ها را دگرگون سازد و نظام ما غیرانقلابی شود.

وی گفت: در این دوره شاهد صمیمیت مضر و خطرناک با دولت عربستان بودیم، توسعه اقتصادی با الگوی غربی و توسعه سیاسی با الگوی لیبرال دموکراسی دو تبر بر دوطرف ستون انقلاب بود و اینها توطئه آمریکا برای مهار انقلاب بود و از طرفی منزوی سازی سیاسی را نیز دنبال می‌کردند، و از آن طرف محور شرارت هم خوانده شدیم. اگر قهرمان آفرینی این رهبر نبود با برخوردی که این دولتها کردند این انقلاب از بین رفته بود.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: ملت‌های جهان که ما را تکریم می‌کنند بخاطر اصول ما است، دوره سوم تحریم اقتصادی بود و هنوز ادامه دارد و با تحریم اقتصادی خواست ما را به زبونی و ضعف و تسلیم وابدارد که باز مقام معظم رهبری با طرح ابتکاری اقتصاد مقاومتی اصرار دارند در این عرصه هم آمریکا مهار شود.

وی گفت: مسئولان و مردم باید اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند و دروازه مملکت روی قاچاق بسته شود و تولید به راه بیفتد. این سه دوره بود، آمریکا وارد دوره چهارم تهدید شده است و این همان شرایط خاص است. دوره چهارم تهدید این است که انقلابی بودن و انقلابیون را در کشور استحاله کند.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: آمریکا دنبال استحاله انقلابیون به ویژه در نهادی قوی مانند سپاه است، انقلابی کیست؟ انقلابی فردی است که می‌خواهد با یک سلسله عصبانیت کار پیش ببرد و سوء استفاده کند؟ نه، انقلابی اصول انقلاب را باور دارد و در اجرای این اصول مشارکت دارد.

وی بیان کرد: آمریکا با شعار و تظاهرات ما کار ندارد و می‌خواهد باور را تضعیف کند؛ می‌خواهد ما مشارکت در انقلاب نداشته باشیم و این قدر روی حجاب و امر به معروف تاکید نکنیم. اگر این گونه شود و انقلابیگری استحاله شود راهبردهای رهبری دیگر اجرایی نمی‌شود. مقام معظم رهبری وقتی می‌گویند شرایط خاص یعنی این.باید در این موضع هم آمریکا را ناکار کنیم زیرا این آخرین تیر ترکش آمریکایی‌ها است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است