منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۴
شناسه خبر: 248442
گروه :خبر
13940910000150_PhotoA

منبع آگاه افغانستانی از کشته‌ شدن ملا منصور دادالله فرمانده نظامی طالبان خبر داد و گفت: جسد وى در خانۀ ملا عبدالله حقمل از شبه‌نظامیان طالبان که به داعش‌ پیوسته است، کشف شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک منبع آگاه افغانستانی از کشته شدن ملا منصور دادالله خبر داد و گفت: جسد وى در خانۀ ملا «عبدالله حقمل» یکی از شبه‌نظامیان طالبان که به داعش‌ پیوسته است، کشف شد.

بر اساس این گزارش جسد وى براى چند روز پنهان شده بود و طالبان آن را از داخل این خانه پیدا کرده است.

این منبع افزود: گلوله‌هاى زیادی به سر دادالله اصابت کرده اما چهره‌اش صدمه‌ای ندیده است.

همچنین این منبع خاطرنشان کرد: به دلیل برخی ملاحظات طالبان در مورد کشته شدن وى جزئیات بیشتری را بیان نکرده است. هیچکدام از اعضای گروه طالبان کشته شدن وى را منسوب به خود نمی‌دانند و چنین وانمود می‌کنند که گویا وى از سوى جنگجویان و افراد مسلح ازبک کشته شده تا قصوری متوجه طالبان نباشد.

این منبع در ادامه افزود: تصمیم کشتن ملا منصور دادالله از مدت‌ها قبل گرفته شده بود. ضمن اینکه کشتن وى یکى از اهداف پاکستان بوده است.

این در حالى است که مسوولین امنیتى ولایت زابل ماه گذشته (٢٢ آبان) مدعى شده بودند که ملا منصور داد الله در درگیری‌های درون گروهی بین طالبان به قتل رسیده است. اما در آن زمان گروه جدا شده از طالبان، خبر کشته شدن ملا منصور دادالله را رد کرده بود.

پژواک با انتشار این خبر نوشت: ملا منصور دادالله، برادر ملا دادالله یکى از فرماندهان اسبق طالبان بود که بعد از درگذشت ملا عمر با گروه طالبان و رهبرى ملا اختر منصور مخالفت کرده بود.

در نتیجه، 2 ماه قبل شمارى از فرماندهان طالبان به رهبرى ملا رسول یک گروه جدید را تاسیس کرده و ملا منصور دادالله را به عنوان معاون این گروه انتخاب کرد.

در آغاز سال جارى، شمارى از جنگجویان ازبک در فرمانداری‌های افغانستان و ارغنداب زابل مستقر شدند که بعدها ملا منصور دادالله نیز به این منطقه رفته و مخالفت خود را با ملا اختر منصور اعلام کرده بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است