منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۸
شناسه خبر: 262143
گروه :خبر
13941011000019_PhotoA

کشته شدن یک فرمانده ارشد عربستانی در عدن و 19 نظامی سودانی در تعز و گلوله باران مواضع نظامی دشمن سعودی در مناطق اشغالی یمن از جمله تحولات میدانی اخیر در این کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «تیسیر الهادی» یکی از فرماندهان نظامی کمیته‌های انقلابی یمن، درباره تحولات میدانی نبرد نیروهای یمنی با تروریست‌ها و متجاوزان مزدور عربستان خبر داد: یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن جمعی از مزدوران سعودی را در غرب مدارس العمری در نزدیکی شهر «ذوباب» استان «تعز» هدف گرفت.

وی افزود: در این حمله دستکم 19 نظامی سودانی وابسته به ائتلاف دشمن سعودی-آمریکایی-صهیونیستی کشته و شماری دیگر زخمی شدند.

الهادی گفت: در استان «الجوف» نیروهای ارتش با کمک کمیته‌های مردمی تلاش مزدوران سعودی برای پیشروی در منطقه «وسط» در شمال شرقی استان را ناکام گذاشتند، این در حالی است که مناطق «الغیل» و «سدباء» شاهد درگیری‌های شدید و حملات هوایی عربستان بود.

در استان «مأرب» نیروهای ارتش و کمیته‌های انقلابی تلاش‌های پیاپی مزدوران سعودی برای پیشروی به سوی پادگان‌های ارتش و کمیته‌های مردمی در منطقه کوفل را ناکام گذاشتند، به گونه‌ای که با انهدام چندین خودروی نظامی و زره‌پوش دشمن و کشته یا زخمی شدن شماری از مزدوران سعودی و فرار مابقی همراه شد.

از سوی دیگر ائتلاف دشمن سعودی-آمریکایی در اراضی اشغالی یمن هم متحمل تلفات جانی و تجهیزاتی شد.

در منطقه «نجران» در گلوله‌باران نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی علیه مرکز کنترل پایگاه نظامی «العش» چندین نظامی ارتش سعودی کشته و شمار دیگری نیز زخمی شدند، مرکز کنترل پایگاه نظامی «علیب» نیز هدف گلوله باران شدید ارتش و کمیته‌های انقلابی قرار گرفت.

در منطقه «عسیر» نیز توپخانه ارتش و کمیته‌های مردمی مواضع سعودی را در منطقه تباب الشیبانی گلوله باران کردند که به فرار جمعی نظامیان سعودی منجر شد.

اما در منطقه «جیزان»، رزمندگان ارتش و کمیته‌های انقلابی یمن یک خودروی زرهی برادلی عربستان را در روستای «الغاویه» شهر «الخوبه» منهدم کردند، کما اینکه مواضع نظامی منطقه «الموسم» را نیز موشک باران کردند.

یک فرمانده ارشد عربستانی در یمن کشته شد

از سوی دیگر منابع محلی استان عدن در جنوب یمن اعلام کردند: احمد الادریسی یکی از فرماندهان شبه نظامیان وابسته به منصور هادی و دو تن از همراهانش در حمله‌ای مسلحانه کشته شدند.

این منابع گفتند: ادریسی در حین عبور در  جاده تسعین در  داخل شهر منصوره هدف کمین افراد مسلح قرار گرفت که به کشته شدن فوری وی و دو تن از همراهانش منجر شد.

منابع مذکور گفتند: افرادی ناشناس وابسته به القاعده الادریسی را در شهر المنصوره نزدیک هتل الهملایا عدن ترور کردند.

الادریسی فرمانده نیروهای موسوم به «مقاومت جنوب در عدن» بود و در اشغال این شهر با همراهی نیروهای ائتلاف تحت رهبر عربستان نقش اساسی داشت.

استان عدن در مدت اخیر شاهد ترورهای زنجیره‌ای است که القاعده و داعش که بر بخش گسترده‌ای از این استان سیطره دارند، مسئولیت آن را برعهده می‌گیرند .

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی