منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۵
شناسه خبر: 191712
گروه :خبر
image276862
 

سامانه برای جاماندگان باز نمی‌شود

فرصت ۲۰ روزه تا پایان ثبت اعتراض به حذف یارانه

با گذشت حدود 11 روز از راه‌اندازی سامانه ثبت اعتراض به حذف یارانه نقدی، حذف شدگان حدود 20 روز دیگر فرصت دارند تا در صورت تمایل با مراجعه به سامانه yaraneh10.ir اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، با گذشت حدود 11 روز از راه‌اندازی سامانه ثبت اعتراض به حذف یارانه نقدی، حذف شدگان حدود 20 روز دیگر فرصت دارند تا در صورت تمایل با مراجعه به سامانه yaraneh10.ir اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کنند.

در حالی در چند ماه اخیر دولت بنا بر تکلیف قانون بودجه سال گذشته و امسال نسبت به غربالگری یارانه بگیران اقدام و حذف یارانه پردرآمدها را هر چند به طور محدود آغاز کرده است که در بین حذف شدگان هستند گروههایی که یا به دلیل خطای احتمالی در حذف و یا عدم آگاهی نسبت به دلیل حذف از یارانه نسبت به این موضوع معترض شدند.

بر این اساس وزارت کار و رفاه اجتماعی به عنوان مامور اصلی در شناسایی دهک های درآمدی با راه اندازی سامانهyaraneh10.ir از روز پنجم خرداد ماه اعلام کرد که حذف شدگان می توانند با مراجعه به این سامانه در یک فرصت یکماهه با ورود اطلاعات خود مشمول بررسی مجدد قرار گرفته و دلیل حذف آنها اعلام شود.

این در حالی است که امروز شنبه -16 خرداد ماه- یازدهمین روز بازگشایی سامانه بوده و حذف شدگان تا پنجم تیر ماه حدود 20 روز دیگر برای درج اطلاعات خود فرصت دارند. که بنابر اعلام وزارت کار و رفاه اجتماعی نتیجه بررسی ها در دوره زمانی 15 روزه بعد از ثبت اطلاعات به سرپرست خانوار اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، با ورود به سامانه و بعد از درج شماره حساب بانکی که یارانه نقدی در هر ماه به آن واریز می شود متقاضی باید در چند مرحله اطلاعاتی در رابطه با موقعیت جغرافیایی، وضعیت اشتغال، خودرو، معاملات و دارایی تمامی اعضای خانواده را وارد کند که بعد از بررسی به دفاتر پیشخوان فرا خوانده شده و در جریان دلایل حذف قرار خواهد گرفت. در عین حال که اگر خطایی شکل گرفته باشد مجددا به لیست یارانه بگیران اضافه خواهد شد.

اما همانطور که طبق قانون بودجه دولت باید یارانه پردرآمدها را حذف کند، از فروردین ماه امسال نیز باید نسبت به ثبت نام جاماندگان از یارانه نقدی (در ثبت نام مجدد سال گذشته)هم اقدام کند. این در حالی است که اخیرا نوبخت – رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی – اعلام کرده است که تصمیمی برای بازگشایی سایت به این منظور ندارند.

نوبخت یادآور شده که مطابق تبصره 20 قانون هدفمندی یارانه‌ها، در مورد افرادی که به دلایل مشخص از دریافت یارانه جا مانده‌اند به نحو مناسب تصمیم‌گیری خواهد شد، البته ما قصد نداریم یک بار دیگر سایت را باز کنیم و ثبت‌نام گسترده داشته باشیم اما در مورد این افراد با دلایل موجه تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است