منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۴
شناسه خبر: 258643
گروه :خبر
13920311000673_PhotoA

پرونده موسوم به «رانت ۶۵۰ میلیون یورویی» بعد از یکسال کش و قوس هنوز به فرجام نرسیده است،‌ در صورتی که در بررسی دوشنبه هفته آینده شورای رقابت، مسئله ایجاد رانت این پرونده تائید شود، پای بانک مرکزی و وزارت صنعت به میان خواهد آمد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در اواخر سال 93 تعدادی از نمایندگان با ارسال نامه‌ای محرمانه به رئیس جمهور به افشای واردات دو میلیارد دلاری به شکل انحصاری توسط دو شرکت دولتی (شرکت فرآورده‌های دامی جاهد و شرکت جهاد تحقیقات آب و انرژی) پرداختند.

در آن نامه آمده بود که این اعتبار،  بخشی از 6 میلیارد دلاری است که رهبر معظم انقلاب اجازه داده‌اند تا برای مهار آب‌های مرزی از صندوق توسعه ملی برداشته شود.

در اوایل اردیبهشت ماه امسال هم پیرو نامه مذکور اخباری مبنی بر امتیاز ویژه وزارت صنعت و بانک مرکزی به یک واردکننده خوراک دام مطرح شد که بر این اساس شورای رقابت به منظور بررسی و رسیدگی، وارد موضوع شد.

این گزارش می‌افزاید: براساس ادعاهای مطرح شده و شکایت شاکی (احمد توکلی نماینده مجلس شورای اسلامی)  این شرکت 650 میلیون یورو کالا را بدون پرداخت ریالی آن قبل واردات، وارد کشور کرده است.

بنابراین براساس شکایت نمایندگان، پرونده رانت واردات انحصاری نهاده‌های دامی در دویست و سی و یکمین جلسه شورای رقابت در نهم آذرماه گذشته بررسی شد.

براساس این گزارش: در جلسه شورای رقابت در مورد شکایت اعطای امتیاز ویژه (تخصیص ارز دو میلیارد دلاری) به شرکت‌های دولتی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی، شورا با مطالعه مستندات و اظهارات شاکی (احمد توکلی نماینده مجلس شورای اسلامی) و نماینده مشتکی عنه (عبدالمهدی بخشنده معاون وزیر جهاد کشاورزی)، و پس از مطالعات مستندات موجود و طرح سوالات شاکی و مشتکی عنه از طرف اعضای شورا در نهایت ادامه جلسه به دوشنبه هفته آتی موکول شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است