منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۱
شناسه خبر: 214441
گروه :خبر
IMAGE635651206642343758

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه پرداخت یکسان به تمامی اعضای جامعه صحیح نمی باشد، افزود:دولت اقدام به اصلاح سیاست پرداختی و حذف خانوارهای پردرآمد کرده که می توان مازاد را برای افزایش یارانه خانوارهای کم درآمد هزینه کرد.

علی محمد احمدی، نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به اینکه اصل یارانه مکمل مالیات است، گفت:فراگیر بودن پرداخت یارانه بدون بازده زمانی نامعقول است و هم اکنون یارانه دادن به عنوان تعهد برای دولت ایجاد شده که هیچ دولتی توان پوشش آن را ندارد.

 

 

 

وی با بیان اینکه هدفمندی باید با منابع و مصارف سازگار باشد و به موازات میزان مصرف یارانه پرداخت شود، اظهار کرد:پرداخت یارانه باید بر اساس میزان درآمد خانوارهایی باشد که قدرت خرید پایین تری دارند ارائه شود.

 

 

 

احمدی افزود:در حال حاضر دولت با کسری ده هزار میلیارد تومانی روبرو است که با بر این اساس توان پوشش کمرشکن یارانه را ندارد و مجبور به اجرای سیاست ریاضت اقتصادی است.

 

 

 

وی با بیان اینکه باید به خانوارهای کم درآمد یارانه بیشتری پرداخت شود،  تصریح کرد:دولت اقدام به اصلاح سیاست پرداختی و حذف خانوارهای پردرآمد کرده که تاکنون یارانه دومیلیون و پانصد نفر از افراد را حذف شده  لذا حذف این تعداد سالانه تا پنج میلیارد تومان ذخیره ارضی دارد.

 

 

 

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: اگر شناسایی خانوارهای پردآمد تا چهار برابر هم اکنون ادامه یابد و ده میلیون نفر از سیستم پرداخت حذف شوند می توان مازاد را برای افزایش یارانه خانوارهای کم درآمد هزینه کرد.

 

 

 

وی با بیان اینکه پرداخت یارانه به صورت موازی خوب و مناسب است ، خاطر نشان کرد:در قانون اساسی پرداخت یارانه بر اساس درآمدخانوارها تعیین شده و پرداخت یکسان به تمامی اعضای جامعه صحیح نمی باشد و دولت ها نیز توان پرداخت یارانه به صورت فراگیر را ندارد.

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است