منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۰
شناسه خبر: 234509
گروه :خبر

مدیر کل سرویس امنیت خارجی فرانسه (DGSE) مدعی شد، خاورمیانه به پایان راه رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، برنار باژوله مدیر کل سرویس امنیت خارجی فرانسه روز سه شنبه در کنفرانسی با موضوع امنیت و اطلاعات در واشنگتن گفت: عمر خاورمیانه ای که می شناسیم، برای همیشه به پایان رسیده است.
باژوله در این کنفرانس که جان برنان مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) نیز حضور داشت، مدعی شد: کشورهایی همچون عراق و سوریه هیچگاه مرزهای سابق خود را بازنخواهند یافت.

باژوله افزود: خاورمیانه ای که می شناسیم، به آخر کار خود رسیده است و بعید می دانم که دوباره خود را بازیابد.

مدیر کل سرویس امنیت خارجی فرانسه ادعا کرد که سوریه عملاً تجزیه شده است، زیرا نظام دمشق فقط بخش کوچکی از خاک این کشور را تحت کنترل خود دارد به عبارت دیگر فقط یک سوم از خاک سوریه که پس از جنگ جهانی دوم تشکیل شد، تحت کنترل نظام است. شمال سوریه تحت کنترل کُردها است و بخش مرکزی این کشور به تصرف داعش درآمده است.

باژوله گفت: اوضاع عراق نیز همچون اوضاع سوریه است و من معتقدم که اوضاع چنین کشورهایی به حال قبل بازنخواهد گشت.

باژوله افزود: منطقه (خاورمیانه) ممکن است در آینده بار دیگر روی آرامش را ببیند، ولی من نمی دانم که براساس چه ضوابطی آرامش حاکم خواهد شد و به طور کلی خاورمیانه وضعیتی متفاوت با وضعیتِ پس از جنگ جهانی دوم خواهد داشت.

باژوله گفت: بی شک خاورمیانۀ جدید، با خاورمیانۀ پس از جنگ جهانی دوم متفاوت خواهد بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است