منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۷
شناسه خبر: 281408
گروه :خبر
image611222
 

واکاوی ابعاد و مختصات " برجام 2 "

فرار به جلو یا شرطی کردن مردم نسبت به برجام

به نظر می رسد جریان نفوذ با تصمیم سازی، در صدد ترسیم و جا انداختن هندسه ای انحرافی و التقاطی، در مقابل هندسه انقلاب اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ روز گذشته روحانی در جمع راهپیمایان 22 بهمن سخنانی در خصوص برجام 2 گفته و اظهار داشت: امروز روز تقابل جناح ها و احزاب با یکدیگر نیست امروز همه باید با هم متحد شویم زیرا هرگونه تقابل و منازعه خلاف مصالح و منافع ملی ما است ما برای توسعه کشور به اجماع داخلی و برجام دو نیازمندیم. ما به یک اقدام مشترک ملی نیازمندیم.

این اظهارات روحانی واکنش های متعددی را به دنبال داشت که در یکی از این واکنش ها رضا سراج کارشناس مسائل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت:

اخیرا آقای روحانی اصرار وافری دارند که واژه جدیدی را با نام   ” برجام 2 ”  وارد ادبیات سیاسی و گفتمان جامعه نمایند.

♦️ برداشت اول : در برداشت اول، ” برجام 2 ” می تواند ناظر به اهداف زیر باشد.
1⃣ ایجاد گفتمان و فضای انتخاباتی
2⃣ بزک نمودن برجام با تصویر سازی کاذب از آن
3⃣ شرطی نگه داشتن افکار عمومی نسبت به برجام
4⃣ فرار به جلو به در برابر فزآینده شدن انتقادات و مطالبات

♦️برداشت دوم : اما در برداشت دوم به نظر می رسد جریان نفوذ با تصمیم سازی، در صدد ترسیم و جا انداختن هندسه ای انحرافی و التقاطی، در مقابل هندسه انقلاب اسلامی است.

♦️ابعاد و مولفه های ”  برجام 2 ” عبارت است از :
1⃣ تلاش برای تحریف خطوط  هندسه انقلاب اسلامی
2⃣ در هم آمیختن مرزبندی انقلاب و ضدانقلاب
3⃣ ایجاد تعارض و دوگانگی در حاکمیت و جامعه
4⃣ استحاله و تغییر هویت انقلاب اسلامی با هندسه انحرافی

♦️در این ارتباط روز آمدی زبان انقلاب، می تواند آغاز تئوریزه سازی هندسه انحرافی و التقاطی برای تحریف هندسه انقلاب اسلامی باشد. ”  مشارکت و مدارا ”  اولین بخش از این هندسه انحرافی و التقاطی است که مرزبندی انقلاب و ضد انقلاب را در هم می آمیزد و زمینه ساز ایجاد تعارض در حاکمیت ( یلتسین سازی در ج.ا.ا ) می گردد. ” برجام 2 ” از این منظر، ادامه پروژه استحاله و تغییر هویت انقلاب اسلامی خواهد بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند