منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۴
شناسه خبر: 209044
گروه :خبر
13931002000141_PhotoA
 

جمعی از دانشجویان بورسیه در بیانیه‌ای تاکید کردند

فرار از مناظره فرهادی/ وزارت علوم از افشای حقیقت می‌ترسد

جمعی از دانشجویان بورسیه در بیانیه‌ای با اشاره به سکوت وزیر علوم دولت یازدهم برای مناظره با وزیر علوم دولت دهم اعلام کردند وزارتی که دو سال گذشته ادعاهایی را در زمینه بورسیه‌ها به قیمت بازی با جوانی و آبروی جوانان نخبه کشور مطرح کرده است، باید از چنان چنته پری از دلایل قانونی برخوردار باشد که از هیچ مناظره‌ای ترسی نداشته باشد. اما در عمل وزیر علوم دولت یازدهم تنها گزینه فرار از پاسخگویی را انتخاب کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جمعی از دانشجویان بورسیه طی بیانیه‌ای تاکید کردند: وزارتی که با شدت تمام طی دو سال گذشته ادعاهایی را در زمینه بورسیه ها به قیمت بازی با جوانی، زندگی و آبروی سه هزار جوان تحصیلکرده و نخبه این کشور مطرح کرده است و در عین حال حاضر به پاسخگویی به هیچ نهاد نظارتی و قضایی نیز در این باره نیست، باید از چنان چنته پری از استدلال و دلایل قانونی برخوردار باشد که از هیچ مناظره ای با مخالفین خود ترسی نداشته باشد. اما در عمل وزیر علوم دولت یازدهم تنها گزینه فرار از پاسخگویی را انتخاب کرده است.

این دانشجویان در ابتدای نامه خود آوردند: مدت زیادی از نامه دفتر تحکیم وحدت مبنی بر دعوت از وزرای علوم سابق و فعلی در دولت دهم و یازدهم برای مناظره زنده تلویزیونی با موضوع بورسیه‌ها می گذرد و با وجود اعلام آمادگی وزیر علوم دولت دهم  برای شرکت در این مناظره هنوز پاسخی از فرهادی وزیر علوم دولت یازدهم شنیده نشده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: وزارتی که با شدت تمام طی دو سال گذشته ادعاهایی را در زمینه بورسیه ها به قیمت بازی با جوانی، زندگی و آبروی سه هزار جوان تحصیلکرده و نخبه این کشور مطرح کرده است و در عین حال حاضر به پاسخگویی به هیچ نهاد نظارتی و قضایی نیز در این باره نیست، باید از چنان چنته پری از استدلال و دلایل قانونی برخوردار باشد که از هیچ مناظره ای با مخالفین خود ترسی نداشته باشد. اما در عمل وزیر علوم دولت یازدهم تنها گزینه فرار از پاسخگویی را انتخاب کرده است.

این دانشجویان در ادامه بیانیه خود خاطرنشان کردند: عمق فاجعه خالی بودن دست وزارت علوم در این ماجرا را می‌توان در حضور یک استاد فیزیک در مقام معاونت حقوقی این وزارت دید که بعد از رسوایی های پی در پی استعفا داد. هنگامی که بسیاری از متخصصان حقوقی، رییس دیوان عدالت اداری و کمیسیون حقوقی اصل نود دانشجویان بورسیه را مظلوم و قانونی اعلام می کنند باید پرسید وزارت علومی که باید از متخصصین امر قضا و حقوق در مسائل حقوقی استفاده کند چگونه این همه نظر کارشناسی را زیر پا می گذارد؟

دانشجویان بورسیه در ادامه بیانیه خود تاکید کردند: همه این مسائل دست به دست هم داده است که دست خالی وزارت علوم مانع از پذیرش یک مناظره منصفانه با طرفین این ماجرا در مقابل دیدگان افکار عمومی بیش از پیش آشکار شود. همین فرار وزارت علوم از پاسخگویی بهترین نشانه از بی بنیان و ظالمانه بودن ادعاهایی است که دو سال است جامعه علمی و نخبگانی کشور را با سیاسی کاری فتنه انگیزانه در تشویش مشغول ساخته است.

در انتهای این بیانیه آمده است: امید است که نهادهای نظارتی و قضایی به این رسوایی بی سابقه در بدنه اداری کشور ورود پیدا کنند تا بعد از این کسی جرات ظلم به احدی را در جامعه اسلامی به خود راه ندهد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر