منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵
شناسه خبر: 339125
گروه :خبر
جنگ-نرم-وخانواده

یکی از اختلالات اجتماعی و مخرب برای هر جامعه ای وجود فساد در آن جامعه است که همچون لکه ای ننگ و مشکین بر پیکره سفید ایران نمایان شده و کشور ما نیز متأسفانه از مستثنی نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ارمغان دنیای امروزی برا همگان محیط و جوی مملو از فرصت و خطر است. این فرصت زمانی به وضوح آشکار می شود که تکنولوژی نوین ارتباطات سایه شوم و سیاه خود را بر سرتاسر جهان انداخته است، به شکلی که در جوامع مختلف با عقائد، سنن و فرهنگ ها متفاوت ، وارد شد تا بتواند به اهداف خویش دست پیدا کند و باعث بی بند و باری در جوامع مختلف شود.
مضراتی که ماهواره در جامعه ی اسلامی ما دارد بسیار بیشتر از منفعت آن می باشد که امروزه جوانان از ماهواره برای استفاده برنامه های علمی و آموزشی آن را انتخاب نمی کنند بلکه بیشتر تمایل دارند به دیدن فیلم ها، سریال ها وبرنامه هایی که در تلویزیون داخل کشور پخش نمی شود و هیچ محتوایی جز بی بند و باری را به شکل غیر مستقیم به بار نمی آورد و این برنامه ها صرفا برای تزلزل و سست کردن بنیان خانواده ها می باشد که ما در این متن می خواهیم به مضرات ان بپردازیم.

یکی از آثاری که این تکنولوژی برای خانواده ها به ارمغان آورده است، تأثیر زیان بار بی حجابی بانوان و تزلزل خانواده ها است، چرا که آنان با گسترش و رواج مسایل جنسی و فحشا از خانواده به جامعه و بلعکس، مرتکب ستمی فاحش و غیرقابل جبران به اجتماع می گردند و روابط زناشویی در خانواده ها را متزلزل می کنند، در نتیجه امنیّت خانوادگی با خطرات جدی از قبیل از هم پاشیدگی بنیان خانواده و عقده مند شدن مردان، روبرو می شود و این مشکلات زیان بار به محیط جامعه کشیده شده، امنیّت اجتماعی را در نظام اسلامی با آشفتگی جدی مواجه می سازد.

یکی از آثار مهلک این تکنولوژی و شبکه ها برای عوام برداشته شدن پرده حیا بین افراد در خانواده ها و جامعه است، دوستی های مختلف خیابانی و آشنایی هایی که مع الاسف برای زنان و مردان ما آسیب اجتماعی شناخته شده را به همراه داشته است.

یکی از عواملی که باعث می شود زنان تحت تأثیر هجوم فرهنگ غرب قرار بگیرند، دیدن این فرهنگ غربی است و زیبا جلوه دادن این فرهنگ باعث از هم پاشیدن خانواده ها و بالا رفتن آمار طلاق شده است، مردم ضعف ایمان و عدم آگاهی آنان از اسلام و تعالیم رهایی بخش آن است و هنگامی که کاملاً غافل و جاهل می شوند، نقشه استعمار عملی می شود و به این ترتیب، آنان به اهداف سیاسی و اقتصادی خود می رسند.

بی حجابی یا حضور تحریک کننده زنان در جامعه، از آثار زیانبار اخلاقی، سیاسی، آخرتی و اجتماعی مختلفی برخوردار است که یکی از مهم ترین آن ها زوال امنیّت اجتماعی است.

متأسفانه برنامه ‌ریزی لازم برای آسیب‌های اجتماعی انجام نشد و پیگیری از سوی هیچ یک از افراد جامعه صورت نمی گیرد و بیشتر مسائل را از منظر سیاسی نگاه کردیم و از منظر دلسوزانه به آن نگریستیم و این رفتار باعث شد تا در این زمینه عقب بیفتیم.

دولت ما باید مشکلات و کم و کاستی ها و خلأهای قانونی و حتی قوانین که مانع در زمینه پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی را بیان و پیگیری کنند و آن ها را پررنگ تر جلوه دهند تا شاید  در این مسیر با برگزاری جلساتی این راه پر پیچ و خم را مورد توجه قرار دهد.

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است