منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۳
شناسه خبر: 261831
گروه :خبر
13920918000042_PhotoA

مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: در فتنه 88 داستانی را باید پیگیری کرد که از انتها خوانده شود چرا که بخش‌های پایانی تصویری روشن از مراحل نخستین فتنه دارد که ایستگاه 9 دی، ایستگاه آخر آن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسین شریعتمداری صبح امروز در همایشی به مناسبت 9 دی‌ماه «روز بصیرت و میثاق ملت با رهبر» که در دانشگاه اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه فتنه 88 و حماسه 9 دی‌ داستانی است که باید از انتها خوانده شود، اظهار کرد: بخش‌های پایانی تصویری روشن از مراحل نخستین آن دارد و 9 دی‌ماه ایستگاه آخر فتنه را رقم زد.

وی افزود: فتنه 88 توطئه‌ای بود که در سال‌ها قبل تدارک دیده شده بود که طبق فرمولی مشخص دنبال می‌شد و تقریباً تمامی مراحل فتنه از پیش تعیین شده بود.

مدیر مسئول روزنامه کیهان ادامه داد: فتنه براساس فرمول کودتاهای مخملی یا انقلاب‌های رنگی شکل گرفت که از سال‌ها قبل تعدادی از کارشناسان برجسته سازمان CIA و موساد به ایران آمدند و با کسانی که در فتنه نقش آفریدند جلسات آموزشی و توجیهی داشتند.

وی تأکید کرد: برخی از اصحاب فتنه به خارج از کشور رفتند و یا همچون رئیس دولت اصلاحات دو بار با آقای جورج سوروس تماس تلفنی داشتند.

شریعتمداری بیان کرد: برای بررسی ماجرای فتنه و گمراه نشدن در آن باید جایگاه خود را در نقطه‌ای که ایستاده‌ایم تبیین کنیم.

مدیر مسئول روزنامه کیهان بیان داشت: برخی از نشانه‌های برنامه‌ریزی برای فتنه 88 عبارت است از تبدیل شدن شبکه VOA به یک شبکه تصویری در چند ماه قبل از فتنه 88، راه‌اندازی شبکه فارسی زبان یورو نیوز و یا ادامه کار تویتر به دستور وزارت خارجه آمریکا در حالی که قرار بود برای مدتی تعطیل شوند.

شریعتمداری با اشاره به اینکه فتنه 88 چیزی شبیه به جنگ احزاب بود، مطرح کرد: جنگ احزاب هنگامی روی داد که تمام دشمنان اسلام تصمیم گرفتند اختلافات خود را کنار گذاشته و دشمن اصلی یعنی اسلام را از بین ببرند.

وی بیان کرد: فتنه 88 میکروب خطرناکی بود که دشمن به بدنه نظام تزریق کرد اما درایت رهبری و بصیرت مردم آن را به واکسن برای نظام تبدیل نمود.

مدیر مسئول روزنامه کیهان ضمن اشاره به اینکه فتنه 88 بسیار پیچیده‌تر از جنگ احزاب بود، تصریح کرد: مراجعه به تاریخ برای عبرت‌گیری و درس‌آموزی است و باید در مسائل پیش‌رو از جمله انتخابات اسفندماه از عبرت‌های فتنه 88 استفاده کرد.

شریعتمداری در ادامه بیان کرد: تا زمانی که در حاکمیت بر نسخه اسلام ناب تکیه داریم و آمریکا نیز بر خوی استکباری خود ادامه می‌دهد، آشتی معنا ندارد زیرا ماهیت دو کشور در تعارض است.

وی ادامه داد: جنگ تمام نشده است فقط میدان نظامی آن پایان یافته اما انواع میدان‌های درگیری آن ادامه دارد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان بیان داشت: اگر از فتنه 88 عبور کردیم به این معنی نیست که فتنه دیگری در راه نمی‌باشد، قطعاً توطئه‌های دیگری در پیش است.

شریعتمداری ضمن اشاره به اینکه دشمن راه‌های مختلفی را تجربه کرده و نتیجه نگرفته است، خاطرنشان کرد: کودتا، حمله نظامی و محاصره اقتصادی از جمله راه‌های دشمن است که نتیجه نداده است و برای مثال تا زمانی که کانون قدرت نظام در یک نقطه نباشد کودتا انجام شدنی نیست.

وی با اشاره به اینکه باید دروازه‌‌های ورودی دشمن را بشناسیم، گفت: دشمن برای تدارک نفوذ به واسطه نیاز دارد و این واسطه دو ویژگی دارد، اول اینکه سابقه مثبت طولانی در نظام داشته باشد و دوم مردم این سابقه مثبت را قبول داشته باشند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان در ادامه افزود: اگر این افراد از نظام فاصله بگیرند برای شکار دشمن آماده شده‌اند که در صورت شکار، تابلوی خودی را دارند و زبان دشمن.

شریعتمداری اظهار داشت: باید حال فعلی افراد را نگاه کرد و به جای نظاره تابلوی افراد در گذشته شناسنامه آنها را مدنظر قرار دارد.

وی تصریح کرد:‌ یک راه شناخت نفوذی‌ها این است که این افراد به دشمن اعتماد می‌کنند و یا این را باید بدانیم که سرمایه‌داران کلان محال است دل‌شان با انقلاب صاف شود.

مدیر مسئول روزنامه کیهان در ادامه با بیان اینکه پرچم حزب‌اللهی‌ها باید بالا نگه داشته شود زیرا اکثریت با حزب‌اللهی‌ها است و چرا باید تابع اقلیتی باشیم که حق با آنها نیست، گفت: نباید فضا طوری باشد که عده‌ای فکر کنند حزب‌اللهی‌ها در اقلیت هستند.

وی در پایان با اشاره به اینکه یکی از ترفندهای دشمن این است که نیروهای وفادار به نظام و انقلاب را کم نشان دهند،  خاطرنشان کرد: باید در مقابل حرف خود بایستیم و میدان را به افراد دیگر ندهیم که مسلماً حق با حزب‌اللهی‌ها می‌باشد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند