منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۹
شناسه خبر: 331827
گروه :خبر
hormoz

یک رسانه انگلیسی اقدام این هفته مقامات بحرین برای لغو تابعیت برجسته‌ترین چهره روحانی شیعه این کشور را اقدامی شدیدا تحریک‌آمیز نامید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اقدام رژیم آل خلیفه در سلب تابعیت برجسته‌ترین روحانی شیعه این کشور، اقدامی به شدت تحریک‌آمیز است.

روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز، ضمن بیان این مطلب نوشت، مطمئنا این اقدام رژیم بحرین منجر به شعله‌ور شدن تنش‌های فرقه‌ای در منطقه خواهد ساخت و با عکس‌العمل اعتراضی در خود این کشور مواجه خواهد شد.

فایننشال تایمز افزود، بحرین در راستای سرکوب مخالفان از سوی رژیم آل خلیفه ماه گذشته حبس «شیخ علی سلمان» رهبر حزب «الوفاق» حزب شیعه مخالف حکومت یک ماه تمدید. علی سلمان از شرکت در نشست شورای حقوق بشر در ژنو منع شد و هم چنین «زینب الخواجه» از مخالفان مشهور را حبس کردند.

در ادامه مطلب فایننشال تایمز آمده است،‌ بعد از سال‌ها سرکوب درخواست مخالفان حکومت که خواستار تغییرند، تضعیف شده و دیگر تهدید رو به رشدی علیه این رژیم نیستند.  گرچه از سال 2011 وعده استفاده از راه حلی صلح‌آمیز و اصلاحات سیاسی داده شده بود اما متحدان بحرین یعنی آمریکا و انگلیس نمی‌توانند از هیچ پیشرفتی سخن بگویند.

فایننشال تایمز افزود شرایط و وقایع اخیر، ثبات بحرین را تهدید می‌کند که می‌تواند برای واشنگتن و لندن نگران‌کننده باشد. پنجمین ناوگان دریایی آمریکا در بحرین قرار دارد و انگلیس پایگاه نظامی در این کشور دارد.

فایننشال تایمز ادامه داد، خطر افراطی کردن جمعیت شیعیان در بحرین امری بدیهی است و با حبس کردن چهره‌های مخالف، محدوده سیاست اعتدالی محدودتر می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است