منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۶
شناسه خبر: 307371
گروه :خبر
385066

هنگامى که خداى تعالى حضرت آدم ابوالبشر را آفرید و از روح خود در او بدمید،آدم به جانب راست عرش نظر افکند،آن جا پنج شبح غرقه در نور به حال سجده و رکوع مشاهده کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛وبلاگ کتابخانه عمومی الزهرا (س) حاجی آباد منتشر کرد؛ رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم) فرمود:

هنگامى که خداى تعالى حضرت آدم ابوالبشر را آفرید و از روح خود در او بدمید،آدم به جانب راست عرش نظر افکند،آن جا پنج شبح غرقه در نور به حال سجده و رکوع مشاهده کرد.عرض کرد:

خدایا،قبل از آفریدن من،کسى را از خاک خلق کرده اى؟

خطاب آمد:نه،نیافریدم.

عرض کرد:

پس این پنج شبح که آنها را در هیئت و صورت همانند خود مى بینم چه کسانى هستند؟

خداى تعالى فرمود:

این پنج تن از نسل تو هستند،اگر آنان نبودند تو را نمى آفریدم،نامهاى آنان را از اسامى خود مشتق کرده ام (و من خود آنان را نامگذارى کرده ام)،اگر این پنج تن نبودند،نه بهشت و دوزخ را مى آفریدم و نه عرش و کرسى را،نه آسمان و زمین را خلق مى کردم و نه فرشتگان و انس و جن را.

منم محمود و این محمد است،منم عالى و این على است،منم فاطر و این فاطمه است،منم احسان و این حسن است،و منم محسن و این حسین است.

به عزتم سوگند،هر بشرى اگر به مقدار ذره بسیار کوچکى کینه و دشمنى هر یک از آنان را در دل داشته باشد،او را در آتش دوزخ مى افکنم.یا آدم،این پنج تن،برگزیدگان من هستند و نجات و هلاک هر کس وابسته به حب و بغضى است که نسبت به آنان دارد.یا آدم،هر وقت از من حاجتى مى خواهى،به آنان توسل کن .

ابوهریره مى گوید:

پیامبر اکرم (صلى الله علیه و آله و سلم ) در ادامه سخن فرمودند:

ما پنج تن کشتى نجاتیم،هر کس با ما باشد نجات یابد،و هر کس ‍ که از ما روگردان شود هلاک گردد. پس هر کس حاجتى از خدا مى خواهد به وسیله ما اهل بیت از حضرت حق تبارک مسئلت نماید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است