منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۴
شناسه خبر: 216612
گروه :خبر
اقتصاد 3

کارشناس ارشد حقوق خصوصی گفت: نتایج شیرینی که می توانستیم از اجرای اقتصاد مقامتی بگیریم و نشد در اثر فاصله گرفتن از اقتصاد اسلامی بوده است .

سیده فاطمه حسینی ، کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز در خصوص نقش و اهمیت اقتصاد اسلامی دراقتصاد کشور ، گفت: نتایج شیرینی که می توانستیم از اجرای اقتصاد مقاومتی بگیریم و نشد در اثر فاصله گرفتن از اقتصاد اسلامی بوده است زیرا متصدیان اقتصاد ما دانش آموختگان اقتصاد لیبرالی بوده اند وهمان را خوانده اند و پیاده کرده اند .

 

 

وی افزود: طبعا نمی توان از چنین اقتصادی انتظار داشت که به دنبال اقتصاد مقاومتی باشد ما هر چه رنج می کشیم از جدا شدن از تعالیم دینی است مسئولین اقتصادی باید همین مبانی نظری وحقوقی اقتصاد اسلامی که داریم را عملی کنند اگر به دنبال اقتصاد مقاومتی هستیم  .

 

 

حسینی تصریح کرد: باور به کارآمدی  اقتصاد اسلامی و پیاده کردن اقتصاد اسلامی در جامعه می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و اگر اقتصاد اسلامی پیاده شود ، آن وقت می توانیم بگوییم اثرات اشتغال یا بیکاری و تورم چگونه است   .

 

 

این کارشناس ارشد حقوق خصوصی با بیان اینکه ما برای اقتصاد اسلامی سه مشخصه مبنایی داریم ، اظهار کرد: اول اینکه اقتصاد اسلامی مبتنی بر جهان بینی توحیدی است و دوم اینکه اقتصاد از نظر اسلام ، بخشی از قلمرو و اختیار وحرکت انسانها در جامعه وتاریخ است ، یعنی اقتصاد در خدمت انسان است نه انسان در خدمت اقتصاد و سوم اینکه اقتصاد اسلامی در عین واقع گرایی ، برخوردار از ارزش معنوی وضوابط اخلاقی است و این مورد بسیار مهم است .

 

 

کارشناس ارشد حقوق خصوصی گفت: یکی از اهداف مهم نظام اقتصاد اسلامی ، برپایی عدل وقسط وبه تعبیر دیگر عدالت اجتماعی است بخش وسیعی از مسائل اقتصاد اسلام را بحث عدالت اجتماعی وتامین عدالت اجتماعی می گیرد .

 

 

وی گفت: عدالت یک اصل است و اقتصاد اسلامی به امور اقتصادی نگاه اخلاقی دارد و ریشه بسیاری از مشکلات عدم توجه با اجرای اقتصاد اسلامی است  .

 

 

وی در پایان تاکید کرد:نظام جمهوری اسلامی ایران همواره با فرصت هایی برای تحقق اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی مواجه بوده است متاسفانه مسائلی باعث شده تا از هر یک از این فرصت ها به نحو کامل استفاده نشود و در حال حاضر با توجه به شرایط فراهم شده و همدلی ایجاد شده باید از این ظرفیت به نحوه درست و صحیح استفاده شود  .

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند