منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۲
شناسه خبر: 247930
گروه :خبر
13940705000677_PhotoA

فرزند یکی از مفقودان منا با بیان اینکه دولت ما در خصوص محکوم کردن ایران به نقض حقوق بشر توسط عربستان هم سکوت کرده است، گفت: به دلیل کوتاهی دولت و ضعف دیپلماسی، فاجعه منا به دست فراموشی سپرده می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی فرخاری در خصوص محکوم کردن ایران به نقض حقوق بشر توسط عربستان سعودی در سازمان ملل متحد گفت: مقصر اصلی فاجعه منا عربستان سعودی است و آنها به دلیل ضعف نشان دادن ایران در مجامع بین‌المللی فرار رو به جلو می‌کنند و ایران را محکوم می‌کنند.

فرزند محمدحسن فرخاری ادامه داد: از تمام کم‌کاری‌های دولت ایران در زمینه دیپلماسی جهانی برای پیگیری حقوقی فاجعه منا چشم پوشی می‌کنیم ولی عجیب اینجاست که بعد از محکوم کردن ایران به نقض حقوق بشر در خصوص فاجعه منا توسط عربستان سعودی آن هم در سازمان ملل، چرا دولت ایران هیچ واکنش  قابل توجهی انجام نداد؟

وی افزود: تا کی باید در مقابل افتراهایی که عربستان به ما می‌زند سکوت کنیم. دولت ما که مدعی است دیپلماسی‌اش فعال است و با 6 کشور قدرتمند دنیا مذاکره می کند چرا باید در مقابل چنین فاجعه‌ای که مقصر آن آشکار است، سکوت کند.

فرخاری در ادامه تصریح کرد: از آن طرف دولت بیش از یک ماه است که به ما گفته شما را برای آزمایش‌های دی.ان.ای به عربستان می‌فرستیم تا پدر خود را پیدا کنید، ولی هنوز هیچ اقدامی نکرده است.

وی با گلایه از ضعف دیپلماسی ایران در خصوص فاجعه منا گفت: هم‌اکنون 2 ماه از این فاجعه می‌گذرد و به دلیل کوتاهی دولت به دست فراموشی سپرده می‌شود.

محمدحسن فرخاری، زائر بیت‌الله الحرام در حج تمتع سال 94 بود که در فاجعه منا مفقود شده و تاکنون پیکر مطهر وی پیدا نشده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان