منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۶
شناسه خبر: 218609
گروه :خبر
13940617000812_PhotoL

وزیر امور خارجه فرانسه امروز سه‌شنبه در مصاحبه با شبکه آر.تی.ال راه‌حل مناقشه جاری در سوریه را سیاسی و دشوار خواند و با تأکید بر لزوم حرکت به سوی انتقال سیاسی اعلام کرد که بشار اسد نمی‌تواند راه‌حل سوریه باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزیر امور خارجه فرانسه امروز در مصاحبه با شبکه «آر.تی.ال» به اظهارنظر در خصوص اوضاع جاری در سوریه و اوکراین پرداخت.

«لوران فابیوس» در خصوص سوریه اعلام کرد: «برای حرکت به سوی انتقال سیاسی در سوریه لازم است که عناصر رژیم سوریه و مخالفان این کشور در کنار هم قرار گیرند. چنانچه تمامی پناهجویان به اروپا بیایند این به معنای آنست که داعش عرصه را به دست گرفته است. خاورمیانه باید خاورمیانه باقی بماند و این تنها از طریق اتخاذ تصمیمات ملموس است.»

وی افزود: «تلاش مهم و عمده‌ای از جانب لبنان و اردن انجام شده و به این دلیل باید از آنها استقبال کرده و به آنها کمک کرد. باید تصمیماتی اتخاذ شود که از تبدیل شدن اجباری خاورمیانه متنوع به خاورمیانه تک رنگی اجتناب شود.»

وزیر امور خارجه فرانسه در ادامه در پاسخ به این سؤال که «آیا بشار اسد در نهایت تنها کسی است که می‌تواند ثبات را در سوریه برقرار کند» گفت: «دقیقا اینطور نیست… نمی‌توان گفت که بشار اسد از سوریه حفاظت خواهد کرد.»

وی افزود: «راه‌حل سوریه سیاسی و دشوار و در عین حال ضروری است. تروریست‌ها نباید پیروز شوند. همانطور که دبیرکل سازمان ملل گفته در سوریه جنایت علیه بشریت اتفاق افتاده است و باید راه‌حلی علیه بشار اسد پیدا کرد. در این راستا باید عناصر رژیم سوریه و نه شخص بشار اسد به همراه عناصر مخالفان برای حرکت به سوی انتقال سیاسی در کنار هم قرار گیرند.»

فابیوس در خصوص انجام عملیات نظامی علیه بشار اسد گفت: «چنین چیزی مدنظر نیست. ما در سوریه با داعش مبارزه می‌کنیم اما بشار اسد نمی‌تواند راه‌حل سوریه باشد.»

وی در پاسخ به این پرسش که چگونه می‌توان روس‌ها و ایرانی‌ها را به توقف حمایت از دولت سوریه متقاعد کرد، گفت: «آنچه ما به آنها می‌گوییم این است: شما هرج‌ومرج و داعش را نمی‌خواهید؛ بنابراین باید با یکدیگر گفت‌وگو کنیم تا ببینیم چه راه‌حلی برای انتقال وجود دارد اما این به آن معنا نیست که شما نفوذ خود در این کشور را از دست خواهید داد.»

*اوکراین

وزیر امور خارجه فرانسه در خصوص اوضاع جاری در اوکراین نیز گفت: «احتمالا به زودی نشستی در قالب نشست نورماندی با حضور فرانسه، آلمان، اوکراین و روسیه در خصوص اوضاع اوکراین برگزار خواهد شد. همه چیز کاملا شفاف است. ما در مینسک به توافقی دست یافتیم که باید تا پیش از پایان سپتامبر اجرایی شود و در صورتی که اجرایی شود، ما تحریم‌ها را لغو خواهیم کرد.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است