منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۵
شناسه خبر: 281065
گروه :خبر
hormoz

وزیر خارجه مستعفی فرانسه روز پنجشنبه گفت: این دلیل نمی‌شود که چون توافقی در مورد برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد ایران رفتار خود را در همه منطقه تغییر خواهد داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، لوران فابیوس وزیر خارجه مستعفی فرانسه روز پنجشنبه گفت با وجود توافقی که ماه جولای در مورد برنامه هسته‌ای ایران به دست آمد، هیچگاه در مورد تغییر رفتار منطقه‌ای ایران توهم نداشته است.
فابیوس که به زودی ریاست شورای قانون اساسی فرانسه را برعهده می گیرد به رادیو «آر ت ال» گفت: توافق درباره برنامه هسته‌ای ایران توافقی بسیار مفید است اما من هرگز توهمی در سر نپرورانده‌ام.

وی افزود: «این دلیل نمی شود که چون توافقی در مورد برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد ایران رفتار خود را در همه منطقه تغییر خواهد داد».

فابیوس تاکید کرد: «ایران قدرتی بسیار مهم است، یک فرهنگ، یک تمدن است، آنها در عراق حضور دارند، آنها در شرایط غم‌انگیز در سوریه حضور دارند و به واسطه حزب الله در لبنان حضور دارند.»

فابیوس که از خط‌مشی سخت‌گیرانه در مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران دفاع می کرد، افزود: «آنها  به تدریج به جامعه بین الملل باز می گردند اما متأسفانه هنوز زمانی که آنها رفتار منطقه‌ای خود را تغییر دهند، فرا نرسیده است».

وزیر خارجه مستعفی فرانسه که پیش از این نیز لحنی تند در قبال حکومت ایران اتخاذ کرده بود، چهارشنبه در مجمع ملّی، تهران و مسکو را به همدستی در «جنایت هولناک» بشار اسد در سوریه متهم کرد.

براساس گزارش برخی رسانه‌ها، لوران فابیوس که پس از فروش خون‌های آلوده به ایدز و هپاتیت به کشورهای مختلف به موسیو سیدا (آقای ایدز) شهرت یافت، به‌ بیماری پارکینسون مبتلا شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است