منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۶
شناسه خبر: 242433
گروه :خبر

وزیر خارجه فرانسه در سخنانی عنوان کرد که در موضوع سوریه ایرانی‌ها بر حضور بشار اسد در منصب خود اصرار دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه درباره نشست وین برای بررسی موضوع سوریه گفت که این نشست موجب پیشرفت در مسیر دستیابی به راه حل برای پایان دادن به بحران این کشور شده است.
فابیوس که در حاشیه کنفرانس سران گروه 20 در ترکیه سخن می‌گفت، اعلام کرد که اختلاف برسر بقای بشار اسد در قدرت در سوریه هنوز ادامه دارد.

وی افزود: ما درخصوص مسئله سوریه در وین گفتگو کردیم. جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نماینده طرف آمریکایی بود و سرگئی لاوروف همتای روسی او نیز نماینده روسیه بود. نمایندگانی از ایران و کشورها دیگر نیز حضور داشتند. ما درخصوص راه حل بحران سوریه پیشرفتهایی کردیم اما این توافقات درباره همه امور نبود و خصوصاً درباره آینده اسد توافق نشد. ایرانی‌ها می‌گویند وی حتماً باید باقی بماند اما دیگران می‌گویند که ضرورت دارد انتقال مسالمت جویانه قدرت با حضور شماری از مخالفان و رژیم فعلی صورت گیرد و به دوره ریاست جمهوری دیگری برای اسد نیازی نیست زیرا این مسئله هرگونه راه حل بحران سوریه را با مانع روبرو می سازد.

وزیر خارجه فرانسه در بخش دیگری از سخنانش گفت: فرانسه همواره تاکید کرده است که در برابر هرگونه تهدیدات و حملات داعش در چارچوب دفاع از خود عمل می‌کند. ما در گذشته این کار را کرده‌ایم و امروز نیز آن را تکرار می‌کنیم. حمله به رقه نیز در همین چارچوب است. در این منطقه مرکز عملیاتی وجود دارد که متعلق به داعش است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است