منتشر شده در تاریخ: جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۲
شناسه خبر: 284055
گروه :خبر
IMG_2745

خطیب امام جمعه موقت رودان با اشاره به اینکه شورای نگهبان اگر اثرگذار نبود، تخریب نمی شد، اضافه کرد: تخریب ها معمولا از جایی است که طرف مقابل احساس خطر کند و مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیرش فرمودند که دشمن برای انتخابات برنامه دارد، با توطئه طراحی شده نفوذ کرده و به دنبال آنست که غیرقانونی بودن انتخابات را از طریق زیر سوال بردن تصمیمات شورای نگهبان را در بین مردم بوجود بیاورند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی  هرمز به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام رضا مهدوی امام جمعه موقت رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به اینکه اهل تقوا و مومن هیچ وقت گرفتار نمی شود، گفت: یکی از برکات تقوا اینست که خدواند متعال روزی شما را از آنجایی که فکر نمی کنید عطا می کند و خداند مومن را گرفتار نمی کند.

وی با اشاره به اول اسفند سالروز معرفی اولین گروه فقهای شورای نگهبان از سوی رهبر کبیر انقلاب امام خمینی(ره)، اظهار کرد: اولین گروه از فقهای شورای نگهبان در سال 1357 از سوی امام راحل معرفی شدند و. تا الآن هم ما شاهد این شورا در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم و جا دارد از تلاشهای طاقت فرسا برای احراز صلاحیت های کاندیدا و از تأمل اعتدالی این فقها که در برابر تخریب ها داشتند تشکر کنیم.

 

حجت الاسلام مهدوی با مقایسه جریان مشروطیت و انقلاب اسلامی، افزود: در جریان مشروطیت، اصل تراز با شکست مواجه شد، نتوانست در کشور نفی استبداد کند، نتوانست سلطه اجانب را از این کشور مرتفع سازد، نتوانست به معنای کلمه، مجری احکام اسلامی، و به معنای واقعی، عدالت اجتماعی رادر کشور تحقق ببخشد و اشکالاتی داشت، ولی وقتی نظام اسلامی مبتنی بر ولایت فقیه در کشور شکل گرفت وتمام امتیازاتی که در واقع باید مشروطه می داشت، روی کار آمد.

 

امام جمعه موقت رودان در خصوص اینکه اگر در بعضی جاها در نظام شاهد بی عدالتی هستیم، تصریح کرد: حرف اول جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر یک نظام ولایی، ولایت فقیه و عدالت اجتماعی است و شعار این نظام اینست که مردم باید بر همه جریانات نظام دخیل باشند و استقلال بجای استبداد حاکم شود.

 

وی ادامه داد: وقتی نظام اسلامی به رهبری امام راحل(ره) برتر از نظام مشروطه به میدان آمد، شورای نگهبان هم، با اصل تراز در مشروطیت باید متقابل باشد به تفاوت نظام جمهوری اسلامی ایران و نظام مشروطه، و هر چه که نظام ایران با مشروطه تفاوت دارد نسبت به آنجا، شورای نگهبان هم تفاوت نسبت به اصل تراز دارد.

 

خطیب جمعه موقت رودان با اشاره به اینکه شورای نگهبان اگر اثرگذار نبود، تخریب نمی شد، اضافه کرد: تخریب ها معمولا از جایی است که طرف مقابل احساس خطر کند و مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیرش فرمودند که دشمن برای انتخابات برنامه دارد، با توطئه طراحی شده نفوذ کرده و به دنبال آن است که غیرقانونی بودن انتخابات را از طریق زیر سوال بردن تصمیمات شورای نگهبان را در بین مردم ابقا کنند.

 

وی با اشاره به سخن امام راحل(ره) که فرموند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، گفت: الان معظم له می فرمایند، آمریکا و بزرگتر از آمریکا هم نمی تواند هیچ غلطی بکند، برای اینکه شما مردم در صحنه هستید و این نظام پشتوانه عظیم مردمی دارد ودر کنار آن، رهبری فرزانه و دانشمند که جلوتر از زمان و جاوتر از برنامه های طراحی شده دشمن حرکت می کند و ایشان هم تأکید می کند که از گفتن حقیقت خسته نمی شود و رمز موفقیت هم همین است.

 

مهدوی اظهار کرد: بزرگتر از آمریکا، شبکه های مدیریتی صهیونیستی هستند که حتی آمریکا را زیر چتر افکار پلیدشان مدیریت می کنند و متأسفانه تعدادی از کشورهای به ظاهر مسلمان هم، زیر بیرق دولتی سینه می زنند که خودش هم روی انگشت افکار دیگران اداره می شود.

 

امام جمعه موقت رودان در خصوص اینکه بعضی افراد مطرح میکنند که رأی سفید به صندوق می اندازند، افزود: برگزاری انتخابات در کشور برای تقویت نظام است و رأی سفید انداختن به صندوق آراء به منزله تضعیف نظام اسلامی است و نه مبنای عقلی دارد و نه شرعی.

 

وی در خصوص نقد کردن کاندیدا از همدیگر، گفت: نقد منصفانه کاندیدا از همدیگر، عقلانی است و تا جایی که تخریب در آن نباشد اشکال ندارد و کاندیدا و طرفداران، حق تخریب را ندارند.

 

حجت الاسلام مهدوی با اشاره به تقسیم جبهه سیاسی رهبر انقلاب به 2قسمت خودی و غیر خودی، اظهار کرد: خودی یعنی کسی که رهبری و جایگاه ولایت فقیه را قبول دارد، شخص ولایت فقیه، نظام اسلامی و قانون اساسی را قبول دارد.

 

وی در پایان با اشاره به عدم حرمت نگه داشتن محرم و نامحرم و رعایت نکردن حدود اسلامی در مجالس عروسی شهرستان رودان، گفت: در مجالس عروسی آنچنان جلساتی گرقته می شود، محرم و نامحرم رعایت همدیگر را نمی کنند، زن ها می رقصند، جا دارد که از این اتفاقات در شهری که همه مردمی ولایتمدار و یکدست شیعه هستند گرفته شود و اگر می خواهیم حرمت حضرت زهرا حفظ شود و باید در همه ایام، از برگزاری این نوع جشن ها جلوگیری شود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است