منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱
شناسه خبر: 362097
گروه :خبر
%d8%a7%d9%86%d8%ad%d8%b1%d8%a7%d9%81

کارشناس روانشناسی گفت:اگر مبلغان دینی و فعالان فرهنگی سبک زندگی دینی را بر اساس آموزه های اسلام ، طرح و پی ریزی کنند و در اختیارجوانان قرار دهند ، به خودی خود همه شبهات و گرایشات انحرافی را هضم و دفن خواهد شد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فاطمه ناظری کارشناس روانشناسی دانشگاه بندرعباس  گفت: وقتی جوان سوالاتی را در خصوص دین ، جامعه و افراد پیرامون خود دارد و نتواند از طریق صحیح به پاسخ آن دسترسی پیدا کند به فرقه های انحرافی کشیده می شود .

وی گفت: دامن زدن به جذابیت های جنسیتی نامشروع یکی از راه هایی است که این فرقه های باطل از آن برای جذب جوانان استفاده می کننده بعضی از کسانی که به دنبال ارتباطات نامشروع هستند ؛ لهو و لعب را در این فرقه ها می بینند و به همین دلیل برای دست یابی به لذت های زود گذر به این مکاتب گرایش پیدا می کنند .

این  کارشناسی ارشد روانشناسی با بیان اینکه  گرایش جوانان به عرفان های نوظهور ، افزود: با غفلت خانواده ها و مسئولین ، جوانان به سمت انحراف ، عرفان های نوظهور و شیطان پرستی گرایش می یابند و در واقع می توان گفت که علت عمده آن از آنجا شروع شد که جامعه ما از ارزش های اخلاقی و باورهای دینی فاصله گرفت.

ناظری درباره  ارتباط با خدا و زیبایی های دین اسلام تصریح کرد: اگر زیبایی حقیقی دین اسلام را نبینیم و عشق حقیقی را نیابیم ، زیبایی های موهوم و عشق های پوچ قلب مان را فرا می گیرد و اگر عظمت و شکوه بی کران الهی را نشناسیم به عقاید غلط روی می آوریم پس اگر کسی به معنویت ناب و معرفت خدا دست نیابد فضای موسقی شیطان گرا و هراس و هیجان آن ، تنوع جالبی به زندگی اش داه و پاسخی موقت و دروغی خوشایند برای او خواهد بود .

وی ادامه داد: دلیل دیگر گرایش بعضی از افراد به ویژه جوانان به این فرقه ها ، علت های روحی ، خانوادگی ، فکری ، سیاسی ، اقتصادی است که گاهی تمام این علت ها در یک فرد جمع است و گاهی نیز بعضی از این عوامل در یک فرد وجود دارد .

وی خاطرنشان کرد: از دیگر علت های جذب جوانان به فرقه های باطل می توان میل به متفاوت بودن را دانست ؛ عده ای از جوانان که میل به متفاوت بودن ار بقیه افراد را دارند به قصد جلب توجه دیگران وارد این مکتب ها می شوند ، حال آن که از حقیقت آن ها هیچ گونه اطلاعی ندارند و نمی دانند اساسا جهان بینی این فرقه ها چیست .

کارشناس ارشدروانشناسی تصریح کرد:از راهکارهای کلان مقابله با تهدید و خطر عرفانها ی کاذب و نفوذ جریانهای انحرافی آن است که مبلغان دینی و فعالان فرهنگی و همچنین مسئولان کشور برای رهایی جوانان از آفات و تبعات این جریان ها ، دقیقا از مسیری که این جریانها وارد شده اند به اصلاح و مبارزه بپردازند .

این کارشناس ارشد خاطرنشان کرد:  به عنوان مثال مبلغان و روحانیون باید ابعاد معنوی و عرفانی دین را بازگو کنند . کارگزاران و سیاستمداران به وظیفه خدمت به مردم پرداخته و از سیاست زدگی و سیاست بازی پرهیز کنند .

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است