منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۸
شناسه خبر: 179400
گروه :خبر
images

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس با بیان اینکه غرب زدگی محصول غرب باوری و خودباختن در برابر جلوه های تمدن اروپا است، خاطر نشان کرد:صادرات فرهنگی غربی سرانجام به مسخ فرهنگی ملت ها و جامعه اسلامی می انجامد و این مسخ فرهنگی سبک زندگی ما را تغییر خواهد داد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،دکتر محمد نور رحمانی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس در گفت وگو  با سوره یاس  با تأکید بر  التزام به آداب و سخت گیری در انتخاب سبک زندگی تاثیر گفت:وجود انسان دارای سه لایه عقلی یا ساحت آگاهی و اندیشه ، لایه قلبی یا ساحت انگیزه و گرایش و لایه طبیعت یا ساحت رفتار است که در وجود انسان کاملا با یکدیگر مرتبط و برهم دیگر اثر گذارند .

رحمانی با بیان اینکه تاثیرگذاری و تاثیر پذیری درون و برون بریکدیگر از شگفتی های روح انسان است ،افزود: برای تغییر در ظاهر و دگرگون سازی رفتار بیرونی باید به تغییر باطنی پرداخت چرا که حالات ظاهر ، انعکاس ویژگی های درونی است همچنین می توان از راه ایجاد تغیییرات برونی به تحولات درونی دست یافت .

این استاد و هیات علمی با اشاره به اینکه رفتار یک مومن و منافق یکسان نیست، اظهار کرد: کار یک انسان عقیده مند و بی عقیده ، متفاوت است لذا برای تغییر در ظاهر و دگرگون سازی رفتار بیرونی ، باید به تغییر باطنی پرداخت .

وی با بیان اینکه نماز جماعت تمرینی برای وحدت قلبی وپیوند باطنی امت نمازگزار است، تصریح کرد:هر چه حجاب و پوشش ظاهری باشد در تقویت و پرورش روحیه باطنی و درونی عفت تاثیر بیشتری دارد،حجاب و پوشش ظاهری بیشتر و بهتر در مواجهه با نامحرم می شود.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: پوشش  ظاهری و عفت باطنی ، رابطه علامت و صاحب علامت است به این معنا که مقدار حجاب ظاهری ، نشانه ای از عفت باطنی است .

وی ادامه داد: الگوگیری از غرب ، بدون داشتن بنیان های استوار درونی ، انسان ها و جامعه های اسلامی را غربی می سازد ، این نیز نوعی از تاثیر برون در درون است .

رحمانی با بیان اینکه غرب زدگی محصول غرب باوری و خودباختن در برابر جلوه های تمدن اروپا است، خاطر نشان کرد:صادرات فرهنگی غربی سرانجام به مسخ فرهنگی ملت ها و جامعه اسلامی می انجامد و این مسخ فرهنگی سبک زندگی ما را تغییر خواهد داد .

انتهای پیام /م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی