منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱
شناسه خبر: 350243
گروه :خبر
فروپاشی خانواده

استاد حوزه علمیه بندرعباس اظهار کرد:دوری از هویت ملی و دینی و پذیرش هویت های دنیاگرانه و وارداتی زندگی خانواده های ما را تهدید می کند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مریم تیماس ، کارشناس مذهبی حوزه علمیه خواهران الزهرا(ع) شهرستان بندرعباس گفت: خانواده ، مناسب ترین نظام برای تامین نیازهای مادی و روانی بشر بوده و بهترین بستر را برای تامین امنیت و آرامش روانی اعضاء ، پرورش سن جدید و بر آوردن ساختن نیازهای عاطفی افراد را فراهم می کند .

وی افزود : با این حال در عصر حاضر ارمغان غرب برای خانواده های ما چیزی جز تزلزل نداشته و  نظام خانواده دچار مشکلات و چالش های اساسی شده و حتی گاه اساس و تمامیت آن نیز زیر سوال رفته و تحولات اجتماعی ، صنعتی و علمی ، مشکلات متعددی برای خانواده ها در اکثر جوامع ، خصوصا کشور عزیز خودمان فراهم آورده است .

این کارشناس مذهبی تصریح کرد:  اختلافات خانوادگی ، طلاق و … نشان دهنده مشکلات اساسی در خانواده های ماست و متاسفانه سنت ها ، اخلاقیات و روش هایی که به تقویت خانواده منجر می شود ، بعضا متزلزل شده است و متاثر از فرهنگ بیگانه هست  .

تیماس افزود: دوری از هویت ملی و دینی و پذیرش هویت های دنیا گرانه و غربی و همچنین دوری از اخلاقیات اساسی،  بسیاری از خانواده های و مردم ما را تهدید می کند و همه ی این مشکلات نشان می دهد که خانواده ها نیازمند توجیه های تربیتی و روان شناختی بسیاری  برای مقابله با پیچیدگی های زندگی کنونی هستند .

وی به اهمیت خانواده از دیدگاه قرآن اشاره کرد و گفت : در آیات قرآن اهمیت زیادی به خانواده و پیوند خانوادگی ، و احترام و اکرام پدر و مادر و نیز توجه به تربیت فرزندان وارد شده است و این اهمیت به خاطر آن است که جامعه ی بزرگ انسانی از واحدهای کوچکتری به نام خانواده تشکیل می شود و بدیهی است هر قدر این واحدهای کوچک از انسجام و استحکام بیشتری برخوردار باشد اساس جامعه نیز بهتر خواهد بود .

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: یکی از علل نابسامانی های جوامع صنعتی عصر ما متلاشی شدن نظام خانوادگی است که نه احترامی از سوی فرزندان وجود دارد ، نه محبتی از سوی پدران و مادران و نه پیوند مهر و عاطفه ای از سوی همسران و غرب  و فرهنگ های بیگانه به دنبال این هستند که نظام خانواده را متلاشی کنند .

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است