منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵
شناسه خبر: 299701
گروه :خبر
13920229000114_PhotoA

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اساس تفاهم کشورهای 1+5 در برجام مبتنی بر بهانه‌جویی، خلع‌ سلاح و خالی کردن دست ایران از توانمندی‌هایش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علیرضا زاکانی امروز در حاشیه سفر خود به گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودسر با اشاره به نامگذاری امسال به نام «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» توسط مقام معظم رهبری، اظهار کرد: باید از شعار دست برداشت و اقدام کرد و نتیجه عملکرد خود را به معرض قضاوت مردم بگذاریم.

وی با بیان اینکه نامگذاری سال‌ها مبتنی بر اولویت‌های کشور در عرصه‌های داخلی و خارجی تنظیم می‌شود، افزود: اگر نامگذاری‌ها تنها در مقام شعار باقی بماند و به منصه عملی نرسد از فرصت‌هایی که فراروی ماست محروم می‌شویم و خود را گرفتار تهدیدهایی می‌کنیم که پیرامون ما گسترده شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید از شعار دست برداشت و اقدام عملی کرد، اضافه کرد: باید نشان داد راه دوگانه‌ای که آمریکا فراروی ما قرار داده که یا باید سختی‌ها را تحمل کنیم و یا به آغوش شیطان بزرگ پناه ببریم، راه نجات ما نیست، بلکه راه سومی نیز وجود دارد.

وی عنوان کرد: راه سوم اینکه بتوانیم روی پای خود بایستیم و با رعایت استقلال و توجه به سازندگی داخلی مبتنی بر داشته‌ها و توانمندی داخلی دشمنان که چشم طمع به کشورمان دوخته‌اند، را ناامید کنیم.

زاکانی درباره وضعیت برجام تصریح کرد: مدافعان اقدام برجام از ابتدا پیش‌فرض‌هایی را مطرح کردند و در مرحله رسیدگی به طور عملی ثابت شد که نادرست است.

وی تأکید کرد: تعهد بین ما و گروه 1+5 ایجاد شد و ما باید اقدام‌هایی را انجام می‌دادیم که به‌ موقع این کار صورت گرفت.

این مسئول با بیان اینکه اقدام‌های برجام از طرف ایران انجام شده است، توضیح داد: در مقابل، مدافعان غربی برجام اقدام‌هایی که باید انجام می‌دادند را عمل نکردند و بنده اعتقاد دارم آنها تصمیم به انجام اقدام‌های خود در برجام را ندارند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اساس تفاهم دنیای غرب در برجام مبتنی بر بهانه‌جویی، خلع‌سلاح و خالی کردن دست ما از توانمندی‌های خودمان است.

وی عنوان کرد: کشورهای 1+5 به این مسئله توجه داشتند که ما در بحث صلح‌آمیز هسته‌ای توانمندی بالایی داریم، بنابراین نمی‌خواستند به طرف قابلیت‌های خود برویم، بلکه می‌خواستند حالت کاریکاتور و شمایلی از توانمندی داشته باشیم و با آن دل خود را خوش کرده و در مقابل تمام داشته‌های خود را به معرض مبادله و جایگزین کردن با وعده‌های آنها قرار دهیم که این کار انجام شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه غرب به وعده‌های خود عمل نکرد، متذکر شد: اعتقاد داریم که کشورهای 1+5 به تعهدات خود در برجام عمل نمی‌کنند، چراکه در تعارض با اصل، اساس و بنیان وجودی، جذب سلطه‌گری، زیاده‌خواهی و همه‌خواهی آنهاست.

زاکانی در پایان تبیین کرد: کشورهای غربی حاضر نیستند ظرفیتی که برای ایران قابلیت ایجاد می‌کند را ببینند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است