منتشر شده در تاریخ: شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۹
شناسه خبر: 213602
گروه :خبر
13930305000276_PhotoA

رهبر شیعیان نیجریه و مهمان ویژه جشنواره امام رضا (ع) گفت: در گذشته امام رضا (ع) در بسیاری از کشورها از جمله نیجریه غریب بود اما امروز می توانم ادعا کنم که غبار غربت از چهره ایشان زدوده شده و بسیاری از مسلمانان نیجریه ایشان را می شناسند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس؛ حجت الاسلام زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه و مهمان ویژه بخش بین الملل سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع)صبح امروز (31 مرداد) در مراسم افتتاحیه مجمع خادمان رضوی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی حضور یافت.

وی طی سخنانی با تشکر از برگزار کنندگان این جشنواره درباره اهمیت خدمت به جوامع بشری گفت: امام رضا (ع) شخصیتی غریب در تاریخ هستند و در غربت نیز به شهادت رسیدند اما امروز وضع فرق کرده و دیگر ایشان غریب نیستند و زمان غربتشان به پایان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته امام رضا (ع) نظیر امروز شناخته شده در نیجریه نبود، گفت: ما در نیجریه جلسات تفسیر قرآن بر اساس تفاسیر امام رضا (ع) برگزار کردیم، به ویژه در ماه مبارک رمضان مراسم پخش تلویزیونی نیز داشتیم و مردم بسیار این جلسات را پسندیدند و تازه امام را شناختند.

زکزاکی در ادامه یادآؤر شد: تفاسیر امام رضا (ع) بسیار پرمغز و معنا است و با دیگر تفاسیر متفاوت و با شرایط امروز دنیا بسیار سازگار است چرا که میتوان از آن ایده های تقریبی بدست آورد  بسیاری از علمای اهل سنت امروز به دنبال کتاب عیون اخبارالرضا در نیجریه هستند و اگر این کتاب را ما امروز در اختیار داشته باشیم آن را به زبان خود ترجمه میکنیم.

وی با اشاره به سه نفری که در سال گذشته از ایران به نیجریه پیاده آمده و پرچم رضوی را حمل کردند، اظهار داشت:  این پرچم در قبه حسینیه ما نصب شد و هزاران نفر آنجا گردهم آمدند و این حرکت روشنگری های زیادی در بین مردم ایجاد کرد.

وی همچنین توضیح داد: امیدوارم امسال هم این جشنواره نظیر سال های قبل با شکوه برگزار شود و ما نیز در نیجریه مراسم جشنی را خواهیم داشت و امیدوارم ما هم بتوانیم از احیاگران امر امام رضا (ع) باشیم. تمام کسانی در نیجریه مسلمان هستند از مستبصرین هستند که قبلا دین دیگری داشتند اما اینها می گویند که ما از قبل شیعه بودیم و فرهنگ ما بسیار به اسلام نزدیک بود.

زکزاکی در پایان یادآور شد: طبیعت فرهنگ اهل بیت (ع) هم برای مردم نیجریه بسیار جذاب است و اینها با آیین تشیع به خوبی پرورش یافته اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است