منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵
شناسه خبر: 372465
گروه :خبر
%d8%b1%d8%a8%db%8c%d8%b9%db%8c
 

رئیس سازمان بهزیستی کشور خبرداد؛

غربالگری اوتیسم در دستور کار بهزیستی کشور قرار گرفت

همزمان با آیین افتتاح ساختمان جدید بهزیستی کیش، رئیس اداره بهزیستی کشور از اجرای طرح غربالگری اوتیسم در آینده نزدیک خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، مراسم افتتاح ساختمان جدید اداره بهزیستی کیش با حضور علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور، علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش، شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت، شقایق کهور زاده رئیس بهزیستی کیش و جمعی از مدیران و مسئولان سازمان ها نهادها و ادارات مستقر در کیش برگزار شد.

در این مراسم شقایق کهور زاده، با بیان اینکه اداره بهزیستی کیش از سال 88 فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: این مرکز از سال 93 با اهدا زمین از سوی مدیرعامل سازمان به مساحت 900 متر مربع و با همت خیرین آماده ساخت شد.

وی با اشاره به اینکه وسعت بنای این ساختمان یک هزار و 880 متر مربع و پنج طبقه است، افزود: این ساختمان به همت آقایان حمید رضا، علی رضا، و امیر ریسمان سنج همچنین آقای موسی زاده از خیرین جزیره کیش در مرداد ماه امسال به نتیجه رسید.

کهور زاده خانواده های تحت پوشش اداره بهزیستی کیش را 115 خانواده عنوان و اظهار کرد: هدف از احداث این بنا و نیت اصلی خیرین، محلی برای ارائه خدمات درمانی و حرفه ای توانبخشی همچون آب درمانی، گفتاردرمانی، کاردرمانی برای افراد معلول و نیازمند است که زحمات این انسان های شایسته و خیر امروز محقق شده است.

این مقام مسئول در اداره بهزیستی کیش به نیابت از تمامی افرادی که تحت پوشش این مرکز بوده و جامعه هدف بهزیستی از تمامی خیرین تقدیر کرد و افزود: شما یار امروزید و یادگار ماندگار فردا.

انوشیروان محسنی بندپی، در این مراسم با اشاره به سیاست های رفاهی دولت گفت: سه رویکرد در سازمان بهزیستی کشور در دست اجراست.

وی تلاش، پیگیریهای علمی، فرایند محور و مستمر در رابطه با پیشگیری از بروز و شیوع آسیب های اجتماعی و معلولیت ها را رویکرد ابتدایی این سازمان دانست و افزود:  ما تلاش کردیم از آخرین دستاوردهای علمی استفاده کرده و شرایطی فراهم شود تا هم از بروز و شیوع آسیب های اجتماعی و هم معلولیت ها جلوگیری کنیم.

محسنی بندپی ادامه داد:  افزایش ظرفیت پوشش غربالگری شنوایی سنجی به بالای 90 درصد، جلوگیری از تنبلی چشم و افزایش پوشش90 درصدی از دیگر رویکردهای این سازمان است.

وی همچنین از طرح اجباری مشاوره ژنتیکی پبش از ازدواج سخن گفت و افزود: ارائه گزارش سازمان بهزیستی کشور و طح این مطلب توسط دکتر ربیعی در هئیت دولت برای جلوگیری از  30 هزار معلول زایی سالانه در کشورهمچنین طرح اجباری کردن مشاوره ژنیتکی ازدواج در برنامه ششم به عنوان یک حکم تکلیفی و الزام آور از برنامه های سازمان بهزیستی کشور است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه برنامه غربالگری اوتیسم را در دستور کار داریم اظهار کرد: استاندار سازی خدمات و توانمندسازی معلومان از دیگر برنامه های سازمان بهزیستی کشور است.

وی تاکید کرد: باید توانمندسازی صورت گرفته و در مسیر رشد قرار گیرد زیرا با مداخله به هنگام می توان برگشت پذیری و اجتماع پذیری به جامعه را سرعت بخشید.

این مقام مسئول در سازمان بهزیستی کشور افزود: توانمند سازی را از حالت دولت محور به جامعه محور و خانواده سوق دادیم و تلاش ما بر این است تا با استاندارد سازی خدمات بتوانیم خدمات مطلوب تری به خانواده ها ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه نشان مسئولیت اجتماعی را رونمایی کرده ایم ابراز کرد: امیدواریم بسترهایی فراهم شود تا بتوانیم از نیت های خیرخواهانه که در کشور وجود دارد به خوبی استفاده کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطر نشان کرد: امید است بتوانیم از خیران در افزایش سرمایه و اعتماد اجتماعی استفاده کنیم.

حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش نیز در این مراسم با تقدیر از خیرین جزیره کیش ومسئولان سازمان منطقه آزاد کیش گفت: کمیته امداد و بهزیستی دو نهاد خدمتگزار و مقدس هستند که بر اساس اصول انسانی و اعتقادی به مردم و جامعه خدمت رسانی می کنند و وجود چنین مراکزی برای رسیدگی به نیازمندان و معلولان یک ضرورت اجتماعی است.

وی افزود: امیدواریم به سمتی حرکت کنیم که روزی بتوانیم ادعا کنیم که در جزیره کیش علاوه بر اینکه نیامندان خود را به طور کامل پوشش داده امکان پوشش نیازمندان خارج از محدوده خود را نیز دارد.

امام جمعه کیش ادامه داد: امید است شاهد روزی باشیم دو بخش کمیته امداد و بهزیستی کیش پشتیبان دیگر بخش های کشور باشند.

وی همچنین با تقدیر از شقایق کهورزاده رئیس اداره بهزیستی کیش اظهار کرد: افتتاح این سازمان در این زمان نشان از مدیریت با انگیزه و توانمند این مرکز دارد و هم نشان از این است که بانوان نیز در عرصه های مدیریتی می توانند موفق و درخشان ظاهر شوند.

امام جمعه کیش با اشاره به مصوبه هیئت وزار در خصوص ارتقاء ادارت و سازمان های مستقر در جزیره کیش از مسئولان تقاضا کرد تا ارتقاء اداره بهزیستی کیش نیز در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

ابراهیم رضوانی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز با قدر دانی از خیرین و مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش اظهار امیدواری کرد افتتاح این پایه گذاری زمینه ساز  یک نگاه و یک تفکر ماندگار در حوزه مدیریتی جزیره کیش و دیگر مناطق باشد.

وی با اشاره به اینکه پذیرش مسئولیت اجتماعی از سوی تمامی سازمان ها و افراد یکی از دغدغه های آقای ترکان بود اظهار کرد: این نگاه از بدو ورود مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش وجود داشته و از ابتدا در دستور کار ایشان قرار گرفت و این نگاه به گونه ای در تمام بدنه منطقه ساری و جاری شد که آحاد مردم خود را به عنوان یک مسئول اجتماعی خود را موظف و مکلف می دانند.

رضوانی با اشاره به اینکه نگاه مسئولان در جزیره کیش متوقف کردن مددجویان نیست بیان کرد: این نگاه قدیمی و منسوخ شده است وماموریت ما در این حوزه تعمیر واگن در حال حرکت قطار است. این نگاه جدی در مجموعه ما به عنوان یک سیاست جدی دنبال می شود.

وی با تشریح برنامه های صورت گرفته در حوزه توانمندسازی افراد تحت پوشش کمیته امداد از ایجاد کارگاه های آموزشی و توانمندسازی برای مددجویان خبرداد و افزود: با ایجاد این کارگاه موفق شدیم 17 درصد از خانواده های تحت پوشش را به درخواست خود آن ها از پوشش کمیته امداد خارج کنیم.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه تغییر نگاه جامعه به معلولان از اهمیت فراوانی برخوردار است تاکید کرد: معلولیت جسمی مساوی با ناتوانی افراد نیست و امیدواریم روزی بتوانیم به کمیته امداد کشور اعلام کنیم که کیش تنها شهری است که کمیته امداد نیاز ندارد و مکاتباتی نیز در این خصوص در حال انجام است.

رضوانی با بیان اینکه آموزش، تولید و بازاریابی سه رکن اساسی فعالیت کارگاه های مشاغل خانگی است افزود: به دنبال کاهش مددجویان کمیته امداد هستیم.

در این مراسم پیش از افتتاح ساختمان جدید اداره بهزیستی کیش توسط وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از خیرین و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تقدیر شد.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد سواحل مکران ما را به چهارگوشه جهان وصل می کند/ احداث بزرگترین موج شکن کشور در جاسک توسط ارتش درمان به موقع ایدزعامل مهم کنترل بیماری در جامعه است / وجود ۱۰۰ هزار فرد مبتلا به ویروس ایدز ناشناس در کشور