منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۴
شناسه خبر: 225887
گروه :خبر
393403-403729

عضو شورای روحانیت بندرخمیر با اشاره به جایگاه ویژه غدیر از دیدگاه اهل سنت اظهار کرد: که تایید یک امام و ولی توسط نبی اکرم صورت گرفته است.

حسین بازماندگان، عضو شورای روحانیت بندرخمیر در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به واقعه تاریخی غدیر از دیدگاه اهل سنت گفت: واقعه غدیر از نظر اهل سنت از جایگاه ویژه ای بر خوردار است چرا که تایید یک امام و ولی توسط نبی اکرم صورت گرفته است.

 

 

وی اظهار کرد: اهل سنت بخاطر این تایید بر فضل آن امام بیش از دیگران معترف است و حضرت علی را جزء اهل بیت نبوت می داند.

 

 

بازماندگان افزود: امام علی در مکتب رسول خدا از وی نور گرفته اند و این نور باید تمام وکمال در زندگی مسلمانان داخل بشود.

 

 

وی تصریح کرد: اهل سنتی یافت نمی شود که سنی باشد و در قلب او محبت امام علی(ع) وجود نداشته باشد و قلوب اهل سنت مالا مال از حب حضرت علی است .

 

 

امام جمعه اهل سنت بندرپل بیان کرد: اگر مسلمانی پیدا شود که محبت حضرت علی نداشته باشد باید که دست از قرآن و پیامبر بشوید لذا در مرام و عقیده ی اهل سنت محبت اهل بیت واجب است.

 

 

وی یادآور شد: اهل سنت غدیر را و واقعه آن اینگونه میگویند که در اثر اختلافی بین اصحاب و حضرت علی واقع شده بود پیامبر با جمله مبارکه من کنت مولاه فهذا علی مولاه حل نمود ومهر تایید بر حضرت علی زدند تا جاییکه سران و بزرگان صحابه به خاطر این تایید به امام علی تبریک گفتند.

 

 

عضو شورای روحانیت بندرخمیر با بیان اینکه حضرت علی(ع) محک ایمان مسلمانان است، اظهار کرد: دوستی اهل بیت به عقیده اهل سنت انوار و برکات بهمراه دارد وبویژه دوستی حضرت علی که خود جایگاه ویژه ای دارد نشانه ایمان یک شخص مسلمان است.

 

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان