منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۶
شناسه خبر: 314753
گروه :خبر
13920309000406_PhotoA

منتخب مردم تهران در مجلس دهم گفت: غارت ۲ میلیارد دلاری اموال ایران دزدی بود و مردم ما اقدامات قلدرمآبانه را برنمی‌تابند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدرضا عارف منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در حاشیه روز بزرگداشت معلم در دانشگاه خوارزمی تهران در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره غارت 2 میلیارد دلاری از دارایی‌های ایران توسط آمریکا اظهار داشت: من از مواضع بسیار روشن و محکم دولت تشکر می‌کنم.

وی افزود: اقدامی که در مورد دارایی‌های 2 میلیارد دلاری ایران صورت گرفت دزدی بود و ما باید این مسئله را به جدیت از طریق نهادهای حقوقی و بین‌المللی دنبال می‌کنیم تا این پول برگردد.

عارف ادامه داد:مردم ما علیرغم مذاکره و تعامل هیچگاه تسلیم سخنان و مواضع قلدرمابانه نخواهند شد و چنین رفتارهایی را برنمی تابند

عارف همچنین در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود رقابت برای ریاست مجلس بین شما و آقای لاریجانی است گفت: اولا احتمال دارد افراد دیگری نیز برای ریاست مجلس کاندیدا شوند بنابراین نباید رقابت را بین این دو نفر محدود کرد چون افرادی که در خود توانایی می‌بینند باید کاندیدا شوند.

وی ادامه داد: در مورد ریاست مجلس این مجلس است که تصمیم می‌گیرد و قطعا این تصمیم بهتر خواهد بود.

منتخب مردم تهران در مجلس در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه برخی از تحلیلگران سیاسی رقابت بین شما و آقای لاریجانی را به صلاح نمی‌دانند گفت: رقابت که نیست و ما موضع خود را بارها اعلام کرده‌ایم که بنای ما مجلسی تعاملی است و در ادامه مجلس باید تک تک نمایندگان، ‌فراکسیون‌ها مشارکت داشته باشند.

عارف تاکید کرد: بنا داریم الگویی از مشارکت و تعامل در مجلس را به نمایش بگذاریم و وقتی برای یک سمت چند نفر نامزد باشند در نهایت به یک نفر می‌رسند که مکانیزم‌های خاصی وجود دارد؛ یک مکانیزم، تفاهم، رای گیری و شاید یک مکانیزم ریش سفیدی باشد.

عارف در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که فراکسیون اصولگرایان ظاهرا با 170 عضو شکل گرفته است، فراکسیون امید چه تعداد از نمایندگان را به خود اختصاص داده است گفت: ما دنبال تشکیل فراکسیون امید هستیم و آخرین آمارمان از مرحله اول و دوم انتخابات حضور احتمالی 180 عضو در این لیست است.

رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در همین زمینه ادامه داد: متاسفانه بعضی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب عدد 124 را که برای مرحله اول انتخابات بود مطرح کردند که باعث خوشحالی رقبای ما شد که البته ما هم از خوشحالی آنان خوشحال شدیم، ولی تا 168 نفر پتانسیل عضویت در ائتلاف امید را دارند و برخی از مستقلین هم اعلام آمادگی کردند و حتی آقای لاریجانی هم سرلیست ما در قم بود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه گفته می‌شود شما میثاق نامه‌ای را از نامزدهای مورد حمایت خود دریافت کرده‌اید که اصل آن ریاست شما است گفت: خیر، اگر بر روی فرد متمرکز شویم این خلاف تفکر اصلاح طلبی است.

رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان خاطرنشان کرد: گفتمان اصلاحات گفتمان فردی نیست بلکه یک رویکرد است و در این رویکرد حاکمیت گفتمان انقلاب دنبال می‌شود.

عارف ادامه داد: میثاق نامه‌ای که ما از نامزدهای مورد حمایت لیست امید گرفتیم این بوده افرادی که رای می‌آورند در فراکسیون امید شرکت کنند و طبیعتا انتظار داریم همه بر طبق تصمیم فراکسیون عمل کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است