منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۲
شناسه خبر: 328287
گروه :خبر
13930623000175_PhotoA

جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: اینکه دولت کانادا درست هنگامی که دولت ما دنبال تعامل است دست به غارت اموال ما می‌زند نشانه دشمنی آنهاست که بخشی از آن ریشه در دیپلماسی ضعیف و منفعلانه دستگاه دیپلماسی کشور دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،حسن مرادی جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید کشور ضمن اشاره به غارت 13 میلیاردی اموال ملت ایران توسط کانادا، گفت: در ابتدا ما باید ببینیم آمریکا و کانادا چه هدفی از چنین اقداماتی دارند و در چه زمینه‌ها و چه شرایطی این اقدامات رخ می‌دهد.

وی افزود: اقدام کانادا را می‌توان از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد، یک منظر آن است که در دنیا و نظام بین‌الملل در وهله اول چیزی با عنوان قانون و اخلاق حاکم نیست بلکه یک نوع احساس قدرت و اقتدار حاکم است و این حس به هر کسی دست می‌دهد فکر می‌کند می‌تواند برای هر اقدامی مشروعیت بیاورد.

مرادی تصریح کرد: در راس این نگاه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها هستند که فکر می‌کنند قدرت مشروعیت‌بخش هر اقدامی است و اگر فرصت برای آنها فراهم شود هر اقدامی را انجام می‌دهند.

جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید یادآور شد: این مسئله جزء ماهیت نظام بین‌الملل و نظام حاکم بر آمریکاست که یک نوع ریشه غیرانسانی و غیرعادلانه دارد که تکیه بر قانون ندارد و به قدرت تکیه می‌کند.

مرادی ادامه داد: متاسفانه برخی‌ها در داخل می‌گفتند گفت‌وگوها با غرب نشان داد اخلاق بر قدرت غلبه پیدا کرده‌است که این مسئله یا ناشی از عدم شناخت آنها از نظام سلطه است یا بی‌توجهی به ماهیت واقعی دشمنان و استکبار.

وی افزود: اگر نگاهی به گذشته بیاندازیم می‌بینیم که در ماه‌های اخیر دولت آمریکا یک حکم دو میلیاردی را علیه ایران صادر کرد، حکمی که غیرحقوقی و غیرقانونی بود، در کنار این موضوع ماجرای حج و حادثه منا را داشتیم، بعد از آن شاهد حمایت‌های بسیار گسترده‌ای از تروریست بین‌المللی از سوی اسرائیل، عربستان و آمریکا بودیم و امروز هم اقدام اخیر کانادا را می‌بنیم و متاسفانه در همه این مسائل شاهد مواضع ضعیف دستگاه دیپلماسی ایران بودیم.

مرادی گفت: متاسفانه در کنار رفتارهای ضعیف دستگاه دیپلماسی، هر اقدامی هم که آمریکا علیه ما صورت گرفت با ادبیات توجیه مسئولان روبرو شد.

جانشین رئیس بسیج اساتید گفت: چنین رفتارهایی زمینه‌های اشتباه محاسباتی برخی دولت‌های دیگر را هم به دنبال دارد، آنها از یک طرف می‌دانند که در نظام بین‌الملل قدرت قاعده اصلی است نه قانون و اخلاق، از آن طرف هم رفتار دولت ما را می‌بینید که در مقابل دشمنان منفعل است به همین خاطر جرات پیدا می‌کند دست به اقدامات خصمانه خود بزنند.

مرادی تاکید کرد: هدف آمریکا، کانادا و حامیانش تضعیف اقتدار ملی جمهوری اسلامی ایران است تا با تضعیف اقتدار ملی ما، زمینه‌های ناامنی را در کشور فراهم کنند. تضعیف اقتدار ملی ابعاد گوناگونی دارد و آمریکایی‌ها برای این کار دست به کارهای مختلفی زدند.

جانشین رئیس بسیج اساتید افزود: اینکه دولت کانادا درست در زمانی که دولت ما به دنبال تعامل است دست به چنین اقدامی می‌زند نشان‌دهنده دشمنی آنها با ماست که بخشی از آن ریشه در دیپلماسی ضعیف و منفعلانه دستگاه دیپلماسی ما دارد.

وی گفت: مسئولان سیاسی ما باید از انفعال خارج شوند و مقتدرانه با این موضوع برخورد کنند. اقتدار و منطق می‌تواند از چنین مسائلی جلوگیری کند، امیدواریم که دولتمردان ما با تجربه‌ای که در 37 سال گذشته بدست آمده، اقتدار همراه با منطق را به کار گیرند تا ان‌شاءالله شاهد گشایش‌هایی برای کشور باشیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است