منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۱۲
شناسه خبر: 352078
گروه :خبر
photo_2016-09-12_08-15-13

امام جمعه کیش عید قربان را مظهر قربانی کردن هوی و هوس، قطع وابستگی و دلبستگی به مادیات و رمی دشمنان داخلی و خارجی دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی در خطبه های عبادی سیاسی نماز عید قربان در جزیره کیش گفت: عید قربان برای کسانی که به حج مشرف می شوند دارای اعمال خاصی است که از مهمترین آن ها رمی جمرات و قربانی کردن برای رضای خداست.

وی افزود: جانباختگان سال گذشته مراسم حج ابراهیمی کسانی بودند که پس از رمی جمرات برای ادامه مراسم حج قصد خروچ از این مکان را داشتند که به دلیل بسته بودن مسیر و گرمای بیش از 50 درجه، 7 هزار زائر بیت الله الحرام در هنگام اعمال حج جان باختند.

خطیب جمعه کیش با اشاره به اینکه مسلمانان غیر حاجی که در مراسم حج حضور ندارند نیز اعمالی در عید قربان انجام می دهند بیان کرد: غسل کردن، دعا و نماز و قربانی از جمله اعمالی است که برای غیر حاجیان در روز عید قربان وارد شده است.

وی با تاکید بر اینکه قربانی کردن نمادی از قطع وابستگی های مادی است که انسان را از قرب به خدا باز می دارد افزود: قربانی کردن در حج، نماد بذل جان است که حضرت اسماعیل(ع) در این راه آماده تقدیم جان خود شد و نماد بذل مال است که در این روز خداوند مقدر کرد تا به جای حضرت اسماعیل گوسفندی به قربانگاه فرستاده شود.

حجت الاسلام علیدادی قربانی کردن در دین اسلام برای حاجی و غیر حاجی وارد شده است اظهار کرد: قربانی کردن برای طهارت نفس و قطع وابستگی های مادی است و نمادی است از اینکه انسان برای رضای خدا و در راه خدا از جان و مال خود گذشته و ایثار کند.

وی ادامه داد: با بذل و بخشش در راه خدا و رسیدگی به مستمندان و فقرا برای آخرت خود ذخیره ای اندوخته و به خدا نزدیکتر می شویم.

امام جمعه کیش با بیان اینکه اصل قربانی یعنی سپاسگزاری از خداوند تاکید کرد: با رساندن قربانی به اهلش ثواب قربانی کردن را چند برابر کنیم.

وی تصریح کرد: بخش قابل توجهی از مراسم حج، نمجموعه ای از مادهایی است که ما را مسائل مهمتری در زندگی رهنمون می کند مانند اینکه رمی جمرات به ما می آموزد که از تمامی دشمنان داخلی و خارجی دوری کنیم.

خطیب جمعه کیش تاکید کرد: عید قربان همانند چراغ راهنمایی است که راه را به ما می نمایاند تا در صراط مستقیم حرکت کرده و در راه صحیح گام برداشته و برای رسیدن به قرب الهی تلاش کند.

وی همچنین در خطبه های اول نماز عید قربان با بیان نشانه های عقل با استفاده از روایت رسول مکرم اسلام(ص) گفت: معرفت الهی، اطاعت از خداوند و حسن ظن به خداوند سه جزء مهم عقل است که داشتن آن ها در کنار یکدیگر نشان از کمال عقل و عقل سلیم دارد.

حجت الاسلام علیدادی تاکید کرد:  هر کس به اندازه عقل و درک خود باید خدا را بشناسد، در راه بندگی او گام برداشته و تلاش کند تا قول و عمل و نیاتش برای خدا باشد و به خدا حسن ظن داشته باشد که اگر هر سه این ها را داشت عقلش کامل است.

وی خاطر نشان کرد: زمانی که در زندگی با استفاده از عقل و درایت، تمام تلاش خود را برا رسیدن به هدف انجام می دهیم برای حصول نتیجه باید با حسن ظن به خداوند تبارک و تعالی بقیه کارها را به خدا واگذار کنیم.

نماز عید قربان در جزیره مرجانی کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی و با حضور مردم مومن و خداجوی کیش در مصلای بزرگ این شهر برگزار شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر