منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶
شناسه خبر: 352163
گروه :خبر
img_4628

امام جمعه رودان گفت: عیدقربان، عید سربریدن نفس است لذا باید همه خواسته های نفسانی را در این روز قربانی کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام سید مهدی تاجزاد امام جمعه شهرستان رودان در خطبه های نماز عید سعید قربان با بیان اینکه عیدقربان، عید سربریدن نفس است، اظهار کرد: کوچک و بزرگ، مسئول و غیرمسئول، همه گرفتار نفس هستیم و این نفس ما را بیچاره کرده است و باید همه خواسته ای نفسانی را در این روز، قربانی کنیم.

وی افزود: رسول گرامی اسلام،مبارزه با با دشمن را جهاد اصغر و خیلی کوچک می داند، اما مبارزه با نفس را به جهاد اکبر یاد کردند، و این روز یکی از اعیاد چهارگانه بزرگ ما مسلمانان است.

تاج زاد ادامه داد: ماه رمضان ماه پوست انداختن و تولد دوباره مسلمانان است اما روز عیدقربان، روز مبارزه و پیروز شدن با هوای نفس است.

امام جمعه رودان تصریح کرد: یکی از اعمالی که خداوند کریم برای حاجیان مقرر کرده و آن قربانی کردن حیوان، شتر و یا گوسفند در روز عید قربان است، قربانی کردن در حج واجب و در غیر حج مستحب موکد است.

وی با اشاره به روایتی از حضرت علی(ع) در خصوص قربانی کردن در روز عید قربان، گفت:در این روایت آمده است، که اگر مردم از ثواب و ارزش قربانی کردن در روز عیدقربان آگاه بودند، برای این کار وام می گرفتند و یک حیوان و یا گوسفندی را ذبح می کردند، و اولین قطره ای که از خون گوسفند ریخته شد، صاحب آن حیوان آمرزیده می شود.

تاج زاد با اشاره به واقعه کربلا و قیام امام حسین(ع)، اظهار کرد: هر حادثه ای یک ظاهر و عمقی دارد، جانگدازتر و سوزناکتر از حادثه کربلا ما نداریم، و الآن بعداز هزار سال، چقدر مردم در ایام محرم و عاشورا گریه زاری و ماتم می گیرند، اما نتیجه آن پیروزی اسلام بود و دین مبین اسلام به جهان عرضه شد.

وی با اشاره به حادثه منا و به شهادت رسیدن حجاج، افزود: هزاران نفر با لباس احرام و با لبان تشنه در سرزمین منا شهید شدند و حادثه تلخی بود، رسانه های غرب و جبهه استکبار بویژه رژیم مسلمان کش آل سعود، نمی خواست جنایات این فاجعه پخش شود و مردم بفهمند، اما نتیجه این جنایت آنها، بی آبرویی و رسوایی آل سعود شد و غربی ها و استکبار دستشان رو شد.

امام جمعه رودان با بیان اینکه یک سال از فاجعه منا گذشت و هیچ کس کار خاصی انجام نداد تصریح کرد: نه فقط جان باختگان و بازماندگان خانواده های شهدای ایرانی، بلکه همه مسلمانان جهان درخواست رسیدگی و پی گیری این جنایت آل سعود کردند.

تاج زاد خاطرنشان کرد:یک نفر عاشورایی مانند مقام معظم رهبری بود که از عمق جان و دلسوزی فریاد سردادند و به رژیم آل سعود هشدار دادند، و وحشت و لرزه برا اندام حکومت آل سعود افتاد.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است