منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۶
شناسه خبر: 352175
گروه :خبر
19

امام جماعت شهر بندر کوهستک گفت: واژه ی عید به معنای رجوع و برگشتن است و قربان به معنای قربانی یا هرآنچه با آن به پروردگارت تقرب جویند است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام و المسلمین حسن اخلاصی روحانی طرج هجرت و امام جماعت شهر بندر کوهستک بخش بمانی شهرستان سیریک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آذینی اظهار کرد: عیدقربان به معنای بازگشت انسان به مقام تقرب الهی است و این مقام درسایه ی مبارزه باهواهای نفسانی و در پرتو تهذیب،خودسازی و بهره گیری از فرصت های ناب به دست انسان می آید.

وی افزود: عیدقربان روز ذبح نفس با تیغ تقواست،عیدقربان که پس از وقوف در عرفات و مشعر و منا فرا می رسد عید رهایی از تعلقات است.

حجت الاسلام اخلاصی ابراز کرد: عید قربان به معنای واقعی رهایی ازهرآنچه غیرخدایی است دراین روزحج گزار اسماعیل وجودش را از هرآنچه بدان دلبستگی دنیوی پیداکرده قربانی می کند تا سبکبال شود.

روحانی طرج هجرت و امام جماعت شهر بندر کوهستک یادآور شد: اسماعیل حضرت ابراهیم (ع) پسرش بود ولی اسماعیل ما کیست؟ چیست؟ مقام؟ مو قعیت؟ شغل؟ پول؟ خانه؟ اسماعیل ما ممکن است یک شخص باشد یا یک شیء یا یک حالت  و حتی  یک  نقطه  ضعف باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما انسان های مسلمان و کسانی که پیرو دین و شریعت حضرت محمد(ص) هستیم باید به همه حساب و امور خودمان با اندکی تامل و فکر و دور اندیش به فردای قیامت و دنیای آخرت برای خود و خدایمان که به آن ایمان و اعتقاد داریم  بیاندیشیم تا فریب هوی و هوس دنیا و شیطان نخوریم و عاقبت در پیشگاه خداوند شرمنده و مایوس نباشیم.

اخلاصی اضافه کرد:امروز روز تکبیر است تکبیری گویا، کوبنده ، مجکم، و با محتوا ،تکبیری که بازتابش کاخ  ستمگران را به لرزه درآورد و قلب ستمدیدگان را شاد سازد ، تکبیری که دشمنان را برای همیشه از ضربه زدن به اسلام  نومید و پشیمان گرداند.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است