منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۸
شناسه خبر: 251861
گروه :خبر
n00004086-b

به گزارش سرویس چند رسانه ای هرمز:اروحانی در مراسم روز دانشجو همچنین سخنانی از این دست عنوان کرد؛ قدرت باید نقد شود البته شاید نقد برخی قوا و نهادها سخت و مشکل باشد و فعلا نقد را از دولت و رئیس‌جمهور شروع کنید.

3

اظهارات رئیس‌جمهور در دانشگاه صنعتی شریف با واکنش قابل تأمل از سوی مخاطبان سایت‌های حامی دولت مواجه شد.

آقای روحانی که به مناسبت روز دانشجو به دانشگاه شریف رفته بود، ضمن یاد شهدایی که دانشگاه را متحول کرده‌اند از بازرگان (رئیس گروهک نهضت آزادی) در کنار بهشتی و مفتح و طالقانی و شریعتی یاد کرد و درود و سلام فرستاد. این در حالی است که حضرت امام خمینی(ره) ۳۰ بهمن ۱۳۶۶ در پاسخ به نامه وزیر کشور وقت، نهضت‌ آزادی را «طرفدار وابستگی جدی کشور به آمریکا که در این‌باره از هیچ کوششی فروگذار نکرده» توصیف کرده و تصریح نمودند اگر آنها در دولت موقت بر سر کار باقی مانده بودند، «ملت‌های مظلوم به ویژه ملت عزیز ما در زیر چنگال آمریکا و مستشاران او دست و پا می‌زدند و اسلام عزیز چنان سیلی ‌می‌خورد که قرن‌ها سر بلند نمی‌کرد…

ضرر آنها به اعتبار آن که متظاهر به اسلام هستند و با این حربه جوانان عزیز ما را منحرف خواهند کرد و نیز با دخالت بی‌مورد در تفسیر قرآن‌کریم و احادیث شریفه و تأویل‌های جاهلانه موجب فساد عظیم ممکن است بشوند، از ضرر گروهک‌های دیگر حتی منافقین – این فرزندان عزیز مهندس بازرگان – بیشتر و بالاتر است… نتیجه آن که نهضت به اصطلاح آزادی و افراد آن چون موجب گمراهی بسیاری از کسانی که بی‌اطلاع از مقاصد شوم آنان هستند می‌گردند، باید با آن‌ها برخورد قاطعانه شود و نباید رسمیت داشته باشند.»

روحانی در مراسم روز دانشجو همچنین سخنانی از این دست عنوان کرد؛ قدرت باید نقد شود البته شاید نقد برخی قوا و نهادها سخت و مشکل باشد و فعلا نقد را از دولت و رئیس‌جمهور شروع کنید… مردم در انتخابات ۹۲ مسئله هسته‌ای را به بحث گذاشتند و در مورد هسته‌ای هم رأی دادند… بعضی فکر می‌کنند این دولت دولت لبخند، گفت‌وگو و مذاکره است و دنبال تقویت بنیه نظامی نیست اما دولت در طول ۲ سال گذشته به اندازه ۱۰ سال در حوزه دفاعی کار کرده است… امروز تورم دارد تک رقمی می‌شود که در روستاها تک رقمی شده است… فضای امنیتی را در دانشگاه نمی‌پسندم. ما فضای امن می‌خواهیم نه امنیتی… ما در شرایط بعد از برجام و تحول اقتصادی هستیم… همه باید تلاش کنیم تا حماسه سال ۹۲ را در انتخابات ۹۴ تکرار کنیم… ممکن است آمار رشد اقتصادی امسال پایین باشد اما مثبت خواهد بود.

در واکنش به این اظهارات که در فضایی جنجالی عنوان شد، مخاطبان و کاربران برخی سایت‌های حامی دولت دیدگاه‌های جالب توجهی را مطرح کردند. از جمله در کامنت‌های سایت «انتخاب» آمده است:

– همش سیاست. کمی هم در مورد اشتغال صحبت می‌کردید. هر سال یک میلیون نفر از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند دریغ از ایجاد یک شغل. یعنی هر سال یک میلیون بیکار به ۱۱ میلیون بیکاران تحصیل‌کرده افزوده می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است