منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۷
شناسه خبر: 331212
گروه :خبر
6573_196

رئیس دادگستری بندرلنگه علت های طلاق را عدم آگاهی جوانان در انتخاب شریک زندگی خود عنوان کرد افزود: جوانان ما با عدم آگاهی از معیار های دینی و اخلاقی، مذهبی ، بومی ، فرهنگی شریک زندگی خود صرفا با تک معیاری انتخاب میکنند و زوجین در مراحل زندگی حاضر نیستند شرایط طرف مقابل پذیرا باشند و همین عامل باعث بروز درصد زیادی طلاق شده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اکبر بیژنی رئیس دادگستری بندرلنگه در گفتگو اختصاصی با خبرنگار مروارید نیوز پیرامون هفته قوه قضایه و اهداف دادگستری گفت: اهداف اصلی قوه قضائیه و این دادگستری در جهت خدمت بهتر به مردم و برقراری عدالت و گستراندن چتر عدالت بر سر مردم ایران زمین صرف نظر از نژاد ، قومیت ، مذهب و دین است چراکه در برابر عدالت هیچکدام از این موارد ملاک نیست.

 

وی افزود: هدف ما برقراری عدالت است و در زمان رسیدگی به پرونده ها  ، نحوه برخورده ها و شیوه اجرای احکام با تمام مردم به صورت یکسان و متناسب با شان و شخصیت مردم است.که مردم احساس کنند و ایمان داشته باشند چنانچه ستمی بر آن ها روا شده باشد یا حقی از آن ها تضیع شده ، دستگاه قضایی مرجع خوب و مستحکم و قابل اطمینان برای باز پس گیری حقشان است.

 

رسیدگی به پرونده ها در محاکم عمومی و انقلاب بندرلنگه به زیر یک ماه رسیده است

 

رئیس دادگستری بندرلنگه به اولویت های سیستم قوه قضائیه اشاره کرد تصریح نمود: اولین اولویت تسریع در رسیدگی ها جهت احقاق حق صاحبان حقوق است و تسریع بخشی از احقاق حق است، که فرد  در زمان مناسب به حق خودش برسد و چنانچه ستمی شده بر ستم دیده ای با فرد ستم کار برخورد شود .کما اینکه ما در بررسی پرونده های حقوقی به فرض مثال کوتاهی کنیم بخش زیادی از حقوق وی نادیده گرفته شده است و از بین خواهد رفت. لذا سرعت بخشی از اهداف قوه قضائیه در رسیدگی به پرونده هاست و رسیدگی در محاکم عمومی و انقلاب بندرلنگه به زیر یک ماه رسیده است و گاهی اوقات رسیدگی کوتاه در حد ۱۰ روز می باشد.

 

بیژنی دقت در احقاق حق را از اولویت های دیگر قوه قضائیه دانست و بیان کرد: چنانچه دقت در کنار سرعت قرار نگیرد، سرعت در کار نمیتواند پاسخگویی حقوق مردم باشد و به همین منظور دقت و تامل در پرونده ها همراه با سرعت از اولویت کار قوه قضائیه است.

 

عوامل طلاق در بین زوجین ناشی از عدم آگاهی است

 

این مقام مسئول در خصوص مسائل خانواده ها اشاره کرد و گفت: خانواده ها به ویژه والدین به شدت و دقت انتخاب های فرزندانشان به شریک زندگی بررسی نمایند و دغدغه ها و تجارب خود را در اختیار فرزندان قرار دهند و زوجین از شتاب زدگی پرهیز کنند و در زمان بروز مشکل به فکر جدایی نباشند بلکه بهترین راه پس از صبر، اصلاح رفتار خود و طرف مقابل است.

 

وی خطاب به خانواده ها گفت: در جدال و درگیری بین زوجین هیچکدام برنده نیستن بلکه بازنده های زیادی دارد مانند خود زوجین ، خانواده ها ، فرزندان که مورد آسیب روحی شدید قرار می گیرند.

 

رئیس دادگستری بندرلنگه علت های طلاق را عدم آگاهی جوانان در انتخاب شریک زندگی خود عنوان کرد افزود: جوانان ما با عدم آگاهی از معیار های دینی و اخلاقی، مذهبی ، بومی ، فرهنگی شریک زندگی خود صرفا با تک معیاری انتخاب میکنند و زوجین در مراحل زندگی حاضر نیستند شرایط طرف مقابل پذیرا باشند و همین عامل باعث بروز درصد زیادی طلاق شده است .

 

بیژنی در پایان برنامه‌های دادگستری شهرستان بندرلنگه را در هفته قوه قضائیه تشریح کرد و گفت: دیدار با امام جمعه شهرستان ،  غبار روبی گلزار “شهدا” ، دیدار با جانبازان و خانواده های معظم شهدا، حضور قضات در مساجد محلات در جهت پاسخ گویی و رفع مشکلات مردم و همچنین بازدید از زندان بندرلنگه از جمله برنامه ها در این هفته خواهد بود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است