منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۷
شناسه خبر: 297946
گروه :خبر
13911007000161_PhotoA

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: خصومت‌ها و دشمنی‌هایی علیه اقتصاد کشور هم در داخل و هم در خارج از کشور وجود دارد که با شعارهای ناامیدکننده خود اقدام به گفتمان‌سازی می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسن رحیم‌پورازغدی ظهر امروز در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، در خصوص اینکه با اندیشه‌ای ساده‌لوح در کشور روبرو هستیم که توجهی به بحران نظام سرمایه‌داری غرب و آمریکا ندارند، خاطرنشان کرد: تعبیر اقتصاد مقاومتی یک اصطلاح من درآوردی نیست و حتی در علم نئوکلاسیک اقتصادی از آن به عنوان مقاوم‌سازی اقتصاد کشورها یاد می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اقتصاد قوی باید منعطف باشد که مصداقش اقتصاد مقاومتی است که در این صورت چنین اقتصادی نباید شکننده بلکه باید رو به رشد و پایدار باشد.

رحیم‌پورازغدی ادامه داد: خصومت‌ها و دشمنی‌هایی علیه اقتصاد کشور هم در داخل و هم در خارج از کشور وجود دارد که با شعارهای ناامیدکننده خود اقدام به گفتمان‌سازی می‌کنند.

وی با بیان اینکه نیازمند یک قرارگاه دقیق در عرصه اقتصاد هستیم گفت: وضعیت کنونی دقیقا جنگ اقتصادی است، با این نگرش یکی از شاخه‌های این قرارگاه باید در ادارات حکومتی طراحی شود تا جلوی سقوط تولیدکنندگان را بگیرد.

وی اظهار کرد: از امسال باید این شعار مرگ بر همه عوامل ضد تولید را نهادینه کنیم زیرا به همین خاطر بود که رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال فرمودند 60 درصد مراکز تولیدی ما خوابیده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه برخی کلید حل مشکلات اقتصادی را در دست آمریکا می‌بینند، هشدار دارد و اظهار کرد: اگر آمریکایی‌ها به عهد خود وفا کنند و تحریم‌ها را بردارند مشکلی اساسی در داخل حل نمی‌شود، از این رو برداشتن مانع به معنای حرکت نکردن نیست، باید عرصه به گونه‌ای باشد که تولیدکننده به راحتی به نهادهای کشور مراجعه و خواسته‌های خود را مطرح کند.

وی اظهار کرد: چرا گران‌ترین خودروهای دنیا در خیابان‌های تهران وجود دارد؟ عده‌ای می‌گویند ارز کم داریم و در حال تحریم هستیم اما تشریفاتی‌ترین کالاهای دنیا در اینجا مشاهده می‌شود، در نتیجه باید گفت آمریکا به جای کلید، قفل‌های زیادی برای ما ایجاد خواهد کرد.

رحیم‌پورازغدی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به دنبال تعامل اقتصادی سالم با همه دنیا است، یادآور شد: خصومت‌هایی در داخل کشور و نهادهای حکومتی علیه اقتصاد مقاومتی وجود دارد که باید آنها اصلاح بشود، باید جوانان ما بدانند تحریم‌ها از سال 58 شروع و ارتباطی با مسایل هسته‌ای نداشت و بدانند مشکل از درون است.

وی تصریح کرد: آیا با امید کاذب و شادی، اقتصاد کشور رونق پیدا می‌کند؟ دشمن با تحریم می‌خواست تورم را در کشور بالا ببرد و رفتار جمهوری اسلامی را تغییر دهد، با این نگرش آمریکا و همفکرانش می‌خواهند که دیگر شعار مرگ بر آمریکا ندهیم و از این طریق فشارها، از مواضع خود کوتاه بیاییم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه هدف بعدی آمریکا و دشمنان تغییر نظام جمهوری اسلامی در انتخابات هفتم اسفند بود، گفت: مباحثی از جمله لیست دادن در عرصه انتخابات برای مردم توطئه دشمن بود اما این بدان معنا نیست کسانی که در لیست‌ها بودند انگلیسی نبودند بلکه بحث توطئه و حمایت دشمن از لیست‌ها مهم بود.

وی با بیان اینکه امروز با ایدئولوژی اصالت دنیا روبرو هستیم، خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید کسانی که به کفار علاقه‌مند هستند کافرند، با این نگرش وقتی احوال دشمن را همیشه بپرسیم و با او قدم بزنیم آیا روی آن را داریم که شعار مرگ بر آمریکا سر دهیم؟ کسانی در کشور هستند که معتقدند آمریکا دشمن ما نیست، سوال این است که پیشرفت اقتصاد کشور در خط آمریکا است یا در گرو اقتصاد مقاومتی قرار دارد؟

وی با اشاره به اینکه آمریکا با اسلام آمریکایی مشکلی ندارد، تاکید کرد: در کشور ما الگوی مصرف بسیار خطرناک است طوری که ایران سه برابر متوسط نرخ جهانی انرژی مصرف می‌کند و هر 10 سال یک‌بار مصرف انرژی در ایران دو برابر می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: مصرف آب در ایران از 70 درصد کشورهای دنیا بیشتر است و همچنین مشاهده می‌کنیم کالاهای تجملی به شدت وارد می‌شود طوری که قاچاق کالا کنترل نمی‌شود، در نتیجه از اصناف، مساجد و بسیج باید بخواهید هر فروشگاهی که کالای قاچاق ارائه می‌دهد شناسایی و افشا بشود.

رحیم‌پورازغدی در پایان با بیان اینکه مشکل اصلی در سیستم است و عدم ثبات در سیاست‌ها دیده می‌شود، گفت: هر انتخاباتی در کشور می‌شود از یک سال قبلش فضا را برای انتخابات آماده می‌کنند و تنها صرفا به این موضوعات هر سال پرداخته می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند