منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۲
شناسه خبر: 236192
گروه :خبر

متخصصان هشدار می دهند پر کردن دندان‌ها بیشتر از آنچه تاثیر مثبت داشته باشد عواقب منفی به دنبال دارد. آسیبی که در اثر پر کردن دندان‌ها ایجاد می‌شود می‌تواند موجب عفونت و پوسیدگی دندان‌های مجاور شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، محققان می‌گویند اگر پر کردن دندان‌ها درست انجام نشود پوسیدگی دندان‌ها بیشتر شده و مجبور به پر کردن سایر دندان‌ها نیز می‌شوید. پژوهش‌های جدید حاکی از آن است که بیماران برخی از دندانپزشکان بیشتر از دندانپزشکان دیگر برای پر کردن سایر دندان‌هایشان مراجعه می‌کنند.

دمین والمسی سخنگوی انجمن دندانپزشکی بریتانیان می‌گوید این بررسی بر این واقعیت تاکید دارد که کار کردن بر روی دندان‌ها می‌تواند به آنها آسیب برساند. در این بررسی‌ها مشخص شد که ۶ دندان از ۱۰ دندانی که نزدیک به دندان پر کرده است بعد از ۵ سال دچار پوسیدگی می‌شود و تقریبا ۳۰ درصد از این دندان‌ها نیاز به پر کردن دارند.
والمسی در ادامه می‌گوید ممکن است هنگام پر کردن دندان‌ها به سایر دندان‌ها نیز آسیب وارد شود ولی دندانپزشکان باید از به‌روزترین فناوری‌ها استفاده کنند تا از بروز این مشکلات پیشگیری شود. متخصصان ضمن تاکید بر این نکته که پر کردن بهترین راه برای دندان‌هاست می‌گویند دندانپزشکان نیز باید دقت خود را بالا ببرند تا به دندان‌های دیگر آسیب کمتری وارد شود. طبق گفته کارشناسان بیماران باید پس از پر کردن دندان‌ها از آنها خوب مراقبت کنند. مواد قندی کمتری مصرف کنند و به شیوه‌ای صحیح مسواک بزنند.
سیمین کوپرد سرپرست تیم تحقیقاتی می‌گوید که احتمال آسیب رسیدن به دندان‌های مجاور هنگام پر کردن دندان‌های پوسیده بسیار زیاد است. درست است که پر کردن دندان‌ها راه‌حل مناسبی نیست اما در حال حاضر بهترین راهی است که دراختیار داریم. این مطالعات در Journal of Dentistry به چاپ رسیده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است